Новини / Елеватори     28 липня 2022 17:43

Висоцький закликав аграріїв націлюватись на довгострокове зберігання зерна

В першу чергу експортуватимуться олійні, а ось кукурудзу і пшеницю треба готуватися зберігати як мінімум 6 місяців

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, передає Elevatorist.

“В першу чергу будуть експортуватися олійні, бо вони мають більшу вартість і покривають затрати на логістику. А ось кукурудзу і пшеницю треба готуватися зберігати як мінімум 6 місяців, а то і до року”, — зазначив Висоцький.

Зараз для цього приймають ряд заходів. Зокрема очікується гуманітарна допомога для малих виробників з полімерними рукавами.  До того ж податковий комітет підтримав в цілому ініціативу про скасовування на період воєнного стану мит на завезення обладнання по тимчасовому зберіганню.

За словами Висоцького, всі ці речі допоможуть якраз не продавати по дисконтних цінах, зберегти свою продукцію і дивитися впевнено в середньострокову перспективу, зокрема до часу завершення війни.

Нагадаємо, раніше Висоцький зазначив, що в Україну ввезуть спеціальне обладнання для тимчасового зберігання зернових культур.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Водночас українським аграріям вигідніше ремонтувати корівники й склади для зберігання зерна, ніж купувати для цього полімерні рукави. В склади фермер вкладе не більше грошей, натомість вони слугуватимуть не один рік. Таку думку висловив заступник генерального директора ТОВ “Солагро” Сергій Щербань.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також