Новини / Аналітика     19 листопада 2023 17:21

Висоцький проаналізував виклики перед агросектором на тлі майбутньього вступу до ЄС

Нині близько 40% адаптаційних процедур українського законодавства до норм Євросоюзу стосуються агросектору

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що для України важливий досвід Євросоюзу щодо сталого розвитку аграрної галузі, особливо, в процесі адаптації законодавства до європейських правових норм в агросекторі, перед яким зараз стоїть багато викликів, пов’язаних з повномасштабною війною рф проти України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Висоцький пояснив, що Україні треба зрозуміти, якими будуть шляхи розвитку агросектору в процесі євроінтеграції. Водночас зауважив, що для українського аграрного сектору членство в Євросоюзі – це не лише багато можливостей, але і певні виклики.

Так, близько 40% адаптаційних процедур українського законодавства до норм Євросоюзу стосуються агросектору. Представник Мінагро впевнений, що Україні необхідно вирішити низку питань, що існували до повномасштабної війни, розв’язаної рф. Серед них він назвав ґрунтову ерозію та викиди парникових газів.

Висоцький зазначив, що до цих викликів додалися, на жаль, проблеми із забрудненням та розмінуванням сільськогосподарських земель. Він підкреслив, що попри труднощі українські аграрії подолають ці виклики.

Нагадаємо, Україна та Франція продовжать зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства. Зокрема, у процесі відбудови агросектору та наближення українського законодавства до норм та практик ЄС.

У серпні 2023 року Україна експортувала 4,3 млн т продукції АПК, що на 16% більше проти аналогічного показника попереднього місяця.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).

Майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також