Новини / Овочівництво     13 червня 2023 12:22

Вирощуватимуть спаржу та артишок: “Філд Груп” розширила асортимент овочів


Підприємство “Філд Груп” спеціалізується на картоплі. Цьогоріч спектр овочів суттєво розширили: було посіяно 45 га цибулі, 30 га пекінської капусти, 20 га спаржі, а також по 8 га артишоків та кореневої селери.

Про це AgroPortal.ua розповіла головний агроном компанії Ольга Лонська.

За її словами, рішення вирощувати овочі борщового набору було прийнято ще минулого року, і до картоплі додали буряк, моркву, капусту білоголову, пекінську, червоноголову, цибулю. Ціни не було на картоплю і буряк, решта овочів себе виправдали. Тож після фінансового аналізу компанія вирішила зупинитися на вищезгаданих овочах, збільшивши посіви “пекінки” втричі й додавши такі незвичні овочі як спаржа й артишок.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У нашій компанії люблять екзотичні овочі”, — говорить Ольга Лонська. Спаржу та артишок будуть збирати вручну. Сезонних працівників не бракуватиме, адже працюють офіційно. Реалізація спрямована переважно на мережі та HoReCa.

Щодо цибулі, то планують запустити конвеєр: озима збиратиметься першою, далі йде так звана рання цибуля, а пізні сорти закладуть на зберігання, щоб продавати після Нового року.

“І хоча можливі сильні коливання ціни, але цибуля завжди приносить прибуток”, — коментують у “Філд Груп”.

Нагадаємо, капуста, морква та цибуля найбільше подорожчали в Україні від початку року. Натомість споживчі ціни на гречані крупи у квітні 2023 року зменшились проти грудня 2022 року на 19,9%, на буряк — на 20%. Це найбільш суттєве зниження серед 33 найменувань продуктів  за даними Держстату.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також