Новини / Ринок землі     19 січня 2021 15:01

Відбулась зустріч керуючого комітету із земельної реформи в Україні

Під час зустрічі було обговорено стан впровадження ринку землі, хід земельної реформи і подальші шляхи її розвитку в поточному році.

Під час зустрічі керуючого комітету із земельної реформи було обговорено стан впровадження ринку землі, хід земельної реформи і подальші шляхи її розвитку в поточному році. Про це повідомили у пресслужбі міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Зустріч було проведено за участі керівників міністерств, НБУ, держгеокадастру, ДП «Національні інформаційні системи», експертів Світового Банку та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Під час обговорення заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький поінформував присутніх про кроки, які реалізують в Україні в рамках земельної реформи. Мова йшла про розробку та імплементацію земельного законодавства, запровадження дерегуляції у сфері земельних відносин, передачу повноважень місцевим громадам по розпорядженню землями, запровадження системи електронних аукціонів, земельного моніторингу та інше.

«Усі пріоритети уряду України щодо подальшого впровадження земельної реформи поширюються і на 2021 рік, адже за півроку стартує ринок землі. Для нас важливо забезпечити усі необхідні передумови для успішного запуску земельного ринку та його подальшого функціонування. Дякую нашим міжнародним партнерам за тривалу підтримку в рамках реалізації цього важливого для України проєкту», – сказав Тарас Висоцький.

Читайте: Дмитро Нерода: Ми випередили темпи зростання ринку насіння соняшника

Зі своєї сторони провідний експерт Світового Банку Клаус Дейнінгер відмітив, що в Україні є всі передумови для забезпечення прозорого ринку землі, що підвищить ефективність використання земельних ресурсів, забезпечить основу для розвитку сільського господарства, сільських територій та місцевого населення. Світовий Банк та Євросоюз готові і надалі надавати технічну підтримку та інші ресурси для успішного впровадження земельної реформи в Україні.

До речі, за повідомленням держгеокадастру, на Сумщині орендарі сплатили власникам паїв понад 1,5 млрд грн. Середній розмір орендної плати на Сумщині становить 2 239,4 грн за один га. Загалом сільськогосподарські агрокомпанії в області уклали з власниками земельних часток (паїв) 234 074 договорів оренди земель загальною площею понад 765,4 тис га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, про спрощену процедуру перегляду нормативної грошової оцінки землі

Читайте також