Новини / Ринок землі     11 січня 2021 17:10

Спрощена процедура перегляду нормативної грошової оцінки землі

Кабінет міністрів вніс зміни у порядок надання відомостей із державного земельного кадастру для земель сільськогосподарського призначення, розташованих поза межами населених пунктів

Кабінет міністрів вніс зміни у порядок надання відомостей із державного земельного кадастру для земель сільськогосподарського призначення, розташованих поза межами населених пунктів. Відповідна постанова уряду №6 від 5 січня 2021 року «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. №1051 і від 7 лютого 2018 р. №105» була оприлюднена на сайті КМУ.

Як зазначив на своїй сторінці Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, в рамках робочої групи по зміні нормативної грошової  оцінки сільськогосподарських земель було підняте питання про те, що є багато ділянок, де чинна нормативна грошова оцінка не відповідає реальності. Аграрії просили надати можливість переглядати її в індивідуальному порядку.

«5 січня 2021 року були прийняті і опубліковані відповідні зміни, які надають можливість вже цього року власникам земельних ділянок або користувачам переглядати нормативну грошову оцінку за узгодженням з органом місцевого самоврядування. Це надасть можливість створити реальну базу для оподаткування, сплати місцевих податків і покращення можливості ведення сільського господарства», – написав заступник міністра.

ЧитайтеУ 2020 році аграрії отримали понад 99% запланованих дотацій

Зміни доволі прості: вони стосуються того, що підставою для надання відомостей із державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів) є дані про нормативну грошову оцінку, внесені до державного земельного кадастру  в установленому порядку. Але саме такі зміни надають можливість отримати дані по ділянках і, відповідно, задіяти процедуру перегляду НГО в разі незгоди власника з встановленою оцінкою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що імпорт чорної ікри в Україну у 2020 році зріс на 94%.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також