Новини    07 січня 2018 08:13

Вчені: Чверть землі вразить посуха


Якщо середній рівень температури збільшиться на 2 градуси, від показників, які були до індустріальної революції, то більше ніж чверть планети чекатиме посуха. Таку думку висловила група міжнародних вчених в дослідженні оприлюдненому в виданні Nature Climate Change.

Вони дослідили 27 різних кліматичних моделей майбутнього та визначили ті регіони землі, які найбільше постраждають від посухи, коли глобальне потепління збільшить температуру на 1,5-2 градуси по Цельсію. За їх словами, коли температура сягне позначки двох градусів, посухою буде вражено 20%-30% поверхні суші. Та запевняють, що пів шляху до цього ми вже пройшли.

«Посушливість – серйозна загроза, оскільки впливає на агрокультуру, якість води і різноманітність форм життя. Також вона може привести до посухи і лісових пожеж на зразок тих, що вразили Каліфорнію», – говорить Чан-І Парк, перший автор наукового дослідження.

Але Фахівці Університету науки і техніки Шеньчженя, Університету Східної Англії, Сеульського національного університету та інших вузів Швеції, США та Швейцарії у своєму більш докладному дослідженні посушливості запевняють, якщо вдасться стримати глобальне потепління в межах 1,5 градусів, то зможемо уникнути страшної посухи та великих змін у кліматі  майже на двох третинах території Землі.

В XX столітті посушливість вже підвищилася в Середземномор’ї, Південній Африці та на східному узбережжі Австралії, а напівпустельні регіони Мексики, Бразилії, Південної Африки та Австралії почали перетворюватися в пустелі. Але зворотний процес відбувається в екваторіальних країнах і в високих широтах – там клімат стає більш вологим, повідомляє The Guardian.

Автори доповіді «Правда про зміну клімату» попереджали рік тому, що наша планета вже розігрілася на 1,0 градус С, ніж в доіндустріальну епоху. Лише за 10 років цей показник може сягнути до 1,5 С. А якщо не прийняти рішучих дій, то до 2050 року, ця позначка сягне 2 градуси С. Тоді значно зменшатися обсяги прісної води, чисельність тварин, розпочнуться лісні пожежі.

На території України середньорічна температура підвищується швидше, ніж в цілому в середньому по території земної кулі. Про це заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

«Що стосується України, то тут глобальні і регіональні тенденції майже близькі, хоча на території України середньорічна температура підвищується навіть швидше, ніж в цілому в середньому по земній кулі “, – сказав він.

Кульбіда додав, що в Україні, як і в усьому світі, починаючи з 80-х років минулого століття, почався відчутне зростання річної температури повітря. Він зазначив, що при цьому на тлі глобального потепління бувають і винятки, на кшталт, аномальних холодів.

 

Рослинництво        22 серпня 2019 13:03

Збитки від посухи в Польщі сягнули $450 млн – компенсації не рятують фермерів

Вражаюча посуха в Польщі знищила третину сільгоспкультур, і фермери навіть не впевнені, чи варто сіяти озимий ріпак.

Про наслІдки посухи в Польщі пише MonitorInfo з посиланням на RMF24.

Від посухи постраждало 1200 муніципалітетів у Польщі, а сягнули щонайменше 1,8 млрд злотих (це $450 млн) – такими є дані Національної ради сільськогосподарських палат.

Польські фермери розповіли, що втратили третину сільськогосподарських культур.

«Деякі луки виглядають як степи», – каже Віктор Шмулевич, президент Національної ради сільськогосподарських палат Польщі.

Посуха настільки висушила землю, що фермери стурбовані тим, як сіяти озимі ріпак  та пшеницю і сподіваються лише на сніжну зиму, завдяки чому ґрунт зможе відновити водний потенціал. У багатьох регіонах фермери не впевнені, чи є взагалі сенс сіяти ріпак

Міністерство сільського господарства Польщі пообіцяли компенсації фермерам після завершення оцінки збитків. Отримати їх аграрії зможуть не раніше, ніж через кілька тижнів.

Читайте: Україна – Польща: обсяги обороту агропродукції зростатимуть

Проте, на думку польських фермерів, навіть виплата 1000 злотих за гектар не компенсує збитків, бо потрібні нові інвестиції і відшкодування власних заробітків. Вони хочуть отримати гроші якомога раніше, щоб втримати свій бізнес. Віктор Шмулевич наголосив, що фермерам потрібні й пільгові кредити.

Як повідомляв раніше Landlord, Посуха в Польщі вразила третину сільгоспземель.

Поділися

Рослинництво        13 серпня 2019 14:47

Прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

Експерти USDA підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи у 2019–2020 маркетинговому році за рахунок очікуваного зростання валового збору цієї зернової культури в Україні.

Про це повідомляє АПК-Информ.

За оновленими даними аналітиків USDA, у 2019–2020 МР глобальне виробництво кукурудзи може зрости до 1,108 млрд т (порівняно з 1,105 млрд т за попередньою оцінкою).

Цей показник збільшено за рахунок підвищення прогнозу щодо урожаю кукурудзи в Україні – до 36,5 млн т проти 34 млн т за липневою оцінкою. Таким чином, в Україні очікується новий рекорд з виробництва кукурудзи.

Читайте: Зелений бізнес: успішна модель заробітку на рослинах

Також підвищувальні коригування валового збору зернової здійснено для ЄС – до 64,8 млн т і США – до 353,1 мл. т. Зменшено прогноз з виробництва кукурудзи у 2019–2020 МР для Росії – до 13 млн т та Індонезії – до 12,7 млн т.

Прогноз світового експорту кукурудзи на 2019–2020 МР також дещо підвищено (до 172,2 млн т проти 171,2 млн т). Для України показник експорту кукурудзи прогнозують на рівні 30 млн т.

Як повідомляв Landlord, у 2018 році отримано найбільші в історії незалежної України обсяги валового збору кукурудзи – 35,8 млн т при врожайності 78,4 ц/га.

Поділися

Фінанси        26 липня 2019 13:15

Європейські фермери отримають допомогу ЄК у зв’язку з посухою

У зв’язку з настанням у низці європейських країн рекордної спеки і пов’язаної з нею посухи Єврокомісія надасть додаткову допомогу агровиробникам, які постраждали внаслідок несприятливих погодних умов.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Допомога полягатиме у збільшенні авансів щодо отримання субсидій і послабленні низки правил озеленення. Наприклад, тваринникам можуть дозволити випас худоби на територіях, які зазвичай заборонені для цього.

Читайте: У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

За повідомленням телеканалу RTBF, у Бельгії в кількох районах загорілися поля, від найменшої іскри спалахує солома.

25 липня  були встановлені температурні рекорди: 40,7 °С у Фландрії і 39,7 °С у Брюсселі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через аномальну спеку і посуху литовські фермери можуть втратити половину врожаю зернових.

Поділися

Аналітика        05 липня 2019 10:07

Глобальне виробництво пшениці цього року досягне 771 млн тонн – ФАО

ФАО опублікувала черговий прогноз, в якому передбачає зростання у 2019 році глобального виробництва зернових на 1,2% порівняно з минулим роком. Основна частина зростання очікується за рахунок збільшення врожаю пшениці – завдяки рекордному виробництву в Індії.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

За прогнозами ФАО, світове виробництво пшениці зросте у 2019 р. на 5,6%, досягнувши майже 771 млн  т, завдяки рекордному виробництву в Індії. Навпаки, світове виробництво фуражного зерна, як очікується, цього року скоротиться до 1 398 млн т під впливом прогнозу неврожаю в деяких частинах Африки, Китаю і особливо США. Світове виробництво рису прогнозується на рівні 516 млн т, що близько до високого рівня 2018 р.

Читайте: Луїс Карлос Алонсо назвав умову для світового лідерства України з виробництва high oleic

Очікується, що світове споживання зернових у 2019–2020 р. перевищить 2 708 млн т, що на 1% більше, ніж у попередньому році, при цьому споживання пшениці й рису зростатиме швидшими темпами, ніж кукурудзи.

Згідно з прогнозами, світовий товарообіг зерновими культурами зросте на 2% до 415 млн т, а пшеницею – майже вдвічі.

Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами, експорт зерна з України у 2019–2020 МР сягне 51 млн т.

Поділися

Аналітика        05 липня 2019 09:08

У світі 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги

Тривалі воєнні конфлікти і посушливі погодні умови залишаються головними причинами гострого браку продовольства у світі, ускладнюючи доступ до нього для мільйонів людей. Зовнішньої допомоги з продовольством потребує 41 країна, 31 з яких розташована в Африці.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО опублікувала доповідь «Види на урожай і продовольча ситуація», в якій звертає увагу, що на сьогодні, як і три місяці тому, в момент виходу попередньої оцінки, 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги.

Читайте: Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині

Наслідки циклонів і дефіцит опадів у 2019 р. призвели до скорочення сільгоспвиробництва в Південній Африці, що своєю чергою спровокувало значне зростання потреб в імпорті зернових.

Урожай скорочується вже другий рік поспіль в Зімбабве і Замбії, а також у Мозамбіку, який постраждав від циклону Ідай. Ситуація з продовольчою безпекою в Зімбабве може значно погіршитися у 2019 р. На початку року близько 3 млн людей у країні вже відчували дефіцит продовольства.

У Східній Африці сильна посуха негативно позначилася на врожаї першого посівного сезону і призвела до погіршення стану пасовищних угідь. Найбільше скорочення виробництва зернових у 2019 р. порівняно з попереднім роком очікується в Кенії, Сомалі та Судані, де урожай прогнозується нижче середнього рівня.

В Азії, у 2018–2019 році урожай пшениці і ячменю нижче середнього рівня очікується в Корейській Народно-Демократичній Республіці. Існують також побоювання з приводу врожаю основних зернових, який буде зібраний у жовтні, в основному внаслідок зниження випадання кількості опадів і низького рівня доступності води.

У Північній Кореї, за даними недавньої місії ФАО, понад 10 млн людей (40% від загальної кількості населення) на сьогодні відчувають нестачу продовольства і потребують термінової продовольчої допомоги.

На Близькому Сході, незважаючи на в цілому сприятливі погодні умови для вирощування сільськогосподарських культур, затяжні конфлікти в Сирії і Ємені продовжують перешкоджати розкриттю потенціалу сільськогосподарського виробництва, обмежуючи доступ до ресурсів і збільшуючи вартість виробництва.

В Ємені в період з грудня 2018 р. до січня 2019 р. близько 15,9 млн людей (53% населення) зіткнулися з гострою нестачею продовольства.

Африканська чума свиней загрожує джерелам засобів до існування і продовольчій безпеці мільйонів людей у країнах Східної і Південно-Східної Азії – Китаї, В’єтнамі, Камбоджі, Монголії, КНДР та Лаосі.

Це викликає стурбованість щодо найбільш вразливих фермерів, які займаються натуральним господарством, оскільки їм не вистачає досвіду і коштів для захисту своїх тварин. Звіти багатьох країн вже показали, що втрати тварин призвели до зниження доходів фермерів.

Крім того, очікується, що скорочення виробництва свинини і виснаження існуючих запасів заморожених продуктів зі свинини приведуть до підвищення цін, що буде загрожувати продовольчій безпеці найбільш вразливих груп населення.

На сьогодні зовнішньої продовольчої допомоги потребує 41 країна: Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Кабо-Верде, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Корейська Народно-Демократична Республіка, Демократична Республіка Конго, Джібуті, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гаїті, Ірак, Кенія, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Ємен, Зімбабве.

Підраховано, що сьогодні понад 820 млн людей у світі голодують. Що це означає і як вимірюється голод, Landlord повідомляв раніше.

На фото: Жінки прополюють поле в Ториті, Південний Судан (ФАО).

Поділися
Показати ще