Новини / Аналітика     04 червня 2023 16:44

Вартість тепличних томатів почала знижуватися

Та попри зниження відпускних цін, попит на місцеві томати залишається на досить низькому рівні

Нині українські тепличні комбінати змушені знижувати відпускні ціни на свою продукцію, зауважують аналітики проєкту EastFruit. Здешевленню місцевого томату сприяло одразу кілька основних факторів. По-перше, поточного тижня збільшилася пропозиція імпортної продукції, ціна на яку озвучується в тому самому діапазоні, що й на місцевий томат. Водночас додатковий тиск на ціни чинило і збільшення пропозиції цієї продукції з місцевих тепличних комбінатів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сьогодні українським тепличним комбінатам вдається відвантажувати томати не дорожче 60-80 грн/кг ($1,64-2,19/кг), що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас, за словами виробників, попри зниження відпускних цін, попит на місцеві томати залишається на досить низькому рівні. Більшість оптових компаній і роздрібних мереж закуповують цю продукцію дрібним оптом для поточних продажів.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

Та попри зниження цін, тепличні томати в Україні наразі коштують у середньому на 17% дорожче, ніж на початку червня 2022 року. Більшість основних гравців ринку сходяться на думці, що негативні цінові тенденції переважатимуть у сегменті тепличних томатів і далі. Свою думку вони аргументують тим, що найближчим часом на ринок почнуть масово надходити томати з літніх теплиць, що, своєю чергою, призведе до чергового зниження цін у цьому сегменті.

Нагадаємо, капуста, морква та цибуля найбільше подорожчали в Україні від початку року. Натомість споживчі ціни на гречані крупи у квітні 2023 року зменшились проти грудня 2022 року на 19,9%, на буряк — на 20%. Це найбільш суттєве зниження серед 33 найменувань продуктів  за даними Держстату.

Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також