Новини / Рослинництво     25 липня 2019 12:12

Валовий збір пшениці в Україні у 2019 році складе 28,8 млн т – Agritel

Валовий збір пшениці в Україні буде рекордним і складе 28,8 млн т. Про це Landlord повідомила консультант компанії Agritel International Вікторія Блажко.

За її словами, особливістю нового сезону може стати зростання пропозиції продовольчої пшениці на противагу скороченню кількості фуражного збіжжя. Зокрема, це вже підтверджується даними збиральної компанії, що триває у Російської Федерації. Аналогічна ситуація спостерігалась і в Україні станом на середину липня.

Причиною стали тривалі травневі дощі, найбільш негативного впливу, від яких зазнали посіви пшениці на заході України. По мірі просування жнив у бік Західної України частка фуражної пшениці в загальному обсязі врожаю українських зернових ще може додатково зрости.

Як наголошує Вікторії Блажко, попри ці обставини, прогнози виробництва пшениці в Україні у 2019/2020 маркетинговому році наразі залишаються рекордними. В Agritel International очікують на врожай культури у 28,8 млн т. У свою чергу, USDA прогнозує, що українські аграрії зберуть 29 млн т. пшениці.

Читайте: Двохсотрічний сімейний бізнес родини Бунге або історія лідера агроринку

В цілому ж, за даними Agritel, перспективи 2019/2020 МР року для глобального ринку зернових не такі сприятливі, як очікувалося раніше. Очікуваного значного зростання глобальної пропозиції пшениці не відбудеться.

Справа у червневій посусі, яка фіксувалась у країнах Європи та Чорноморського регіону.

Таким чином, як розповідає консультант компанії Agritel International із посиланням на липневий звіт Міністерства сільського господарства США (USDA), кінцеві запаси пшениці у восьми основних країнах-експортерах мають бути лише трохи вищими за рівень 2018/2019 МР, а саме 60,8 млн. т. цього року проти 60,4 млн т. торік.

Раніше, провідні сільськогосподарські організації, прогнозували Україні валовий збір пшениці на рівні 27,5 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також