Новини    05 серпня 2018 14:05

В яких регіонах України не вистачає елеваторів


Журнал Landlord підготував рейтинг регіонів України за інвестиційною потребою в будівництві елеваторних потужностей.

В Україні нараховується близько 1150 елеваторів різного класу, які розраховані на зберігання та первинну обробку більш ніж 36 млн т зерна і насіння олійних культур. З них станом на кінець минулого маркетингового року (на 20.06.2018) 898 елеваторів були підключені до Основного реєстру і мали право видавати складські документи на зерно.

Щоправда, безпосередньо у господарствах є певна кількість зерносховищ підлогового зберігання (так звані зерносховища в умовах сільгоспвиробників). Якщо врахувати ці об’єкти, то у пікові періоди навантаження український агросектор має у розпорядженні потужності для зберігання зернових і олійних на 47 млн т.

За прогнозом «АПК-Інформ» у 2020 році потреба в елеваторах перевищить 70 млн т, а у 2025-му сягатиме 90 млн т. Тобто Україна стоїть на межі тотального дефіциту елеваторних потужностей.

Разом з тим, виходячи з минулорічного валового збору зернових і олійних, був наявний профіцит потужностей у Кіровоградській і Миколаївській областях, у Полтавській та Одеській ємність сховищ майже дорівнювала потребі. Але є області, де потреба в інвестиціях у елеватори вимірюється сотнями мільйонів доларів.

Складаючи рейтинг потреби в елеваторних потужностях, ми врахували існуюче співвідношення наявних потужностей для довгострокового зберігання врожаю з валовим збором зернових і насіння соняшника минулого року. Крім того, ми враховували, що будуватися здебільшого будуть елеватори потужністю зберігання до 30 000 т (так звані комерційні елеватори). Необхідний обсяг інвестицій у такі об’єкти становить $120–150 за 1 т зберігання. Інвестиційна потреба розраховувалася множенням цієї суми на розмір наявного дефіциту елеваторних потужностей.

Сам рейтинг формувався таким чином: чим більша інвестиційна потреба в будуванні нових елеваторів, тим вище місце в топ-15 посіла область.

Докладніше читайте «Топ-15 регіонів України за інвестиційною потребою в будівництві елеваторних потужностей» у серпневому випуску журналу Landlord.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...