Новини    15 лютого 2024 18:24

В USAID передали Україні майже 57 міні-ТЕЦ

Завдяки допомозі теплопостачальні підприємства зможуть генерувати додатково 56,5 МВт електроенергії для власних потреб та забезпечать теплом близько 1 млн громадян

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало Україні 57 когенераційних газопоршневих установок (КГУ) потужністю від 50 кВ до 1500 кВ, повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Завдяки цьому теплопостачальні підприємства зможуть генерувати додатково 56,5 МВт електроенергії для власних потреб та забезпечать теплом близько 1 млн громадян та 960 об’єктів соціальної сфери.

Зокрема мовиться про школи та лікарні, а також інші об’єкти місцевої критичної інфраструктури, зокрема водоканали.

Для стабільного тепло- та енергопостачання в зимовий період USAID закуповує загалом 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів.

Довідка. Допомога надається в межах Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID. Співпраця є частиною заходів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між USAID ПЕБ та Міністерством відновлення, підписаного в листопаді 2023 року.

Раніше ми повідомили, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів для заміни теплових електростанцій, повідомив гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук на форумі NV, передає liga.net.

Це заміна тепловим електростанціям. Логіка проста: у нас є станції, а там є підключення, люди, інфраструктура, земля. І через п’ять-сім років потрібно буде реалізовувати заміну одних технологій на іншу. Ми бачимо в цьому великий потенціал, – зауважив Сахарук.

За словами Сахарука, поки що ДТЕК не бачить для цього умов. Для цього потрібно буде залучати проєктне фінансування, захист інвестицій, виконання базових законів економіки.

Інвестор сидить з умовним мільярдом доларів, і у нього альтернатива: вкласти мільярд в zero risk облігації зовнішньої позики Америки під 5% чи вкласти в Україну з більшим, можливо, доходом, але зі значно більшими ризиками. Вгадайте, куди люди зараз вкладають гроші? – зазначив Сахарук.

Нагадаємо, “Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.

Новини за темою:  Соняшник та ріпак – нові лідери прибутковості в умовах посухи, – досвід аграріїв Одещини

Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.

Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).

В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.

В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня підкреслив, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

НАК “Нафтогаз” планує побудувати у Львові та Житомир ТЕЦ, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF), загальна потужність яких складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної, інформує НАК “Нафтогаз”. Проєкт у Житомирі вже за рік зможе забезпечити виробництво 50 МВт енергії, які генеруватимуться з альтернативних видів палива. Очільник Житомира додав, що у 2015 році обласний центр споживав за рік 93 млн куб м газу, а вже цього опалювального сезону має бути не більше 45 млн м куб. Через рік місто планує використовувати лише 10% від того, що було у 2015 році.

Новини за темою:  Штормове попередження на 15 травня: де в Україні очікуються ураганні пориви вітру та мокрий сніг

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...