Новини    05 березня 2023 15:37

В українських господарствах залишилося близько 40% урожаю – не встигають реалізовувати продукцію

Перевезення продукції УЗ не завжди доречне і вигідне для підприємства, тому використовують переважно автотранспорт

У зв’язку зі складною і довгою логістикою фермери не встигають продати урожай та закупити все необхідне для посівної — паливно-мастильні-матеріали, мінеральні добрива та інші ресурси. Часу немає, адже деякі роботи не можна перенести на більш пізній термін, повідомив керівник та засновник ПП “Андріївка” Микола Пивовар, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині маємо проблеми з прийманням і перевезенням зерна, ми не готувалися до реалізації сільгосппродукції на таку відстань. Зазвичай ми здавали зерно на елеватори, які знаходяться поруч у межах 100-150 км. А зараз вимушені возити збіжжя за 1 тис. км, — зазначив Пивовар.

Перевезення продукції УЗ не завжди доречне і вигідне для підприємства, тому використовують переважно автотранспорт. Плече “Харків-Ізмаїл” складає 1 тис. км в один бік, тобто машина в дорозі знаходиться щонайменше 4 дні, якщо без черг.

Пивовар зауважив, що наразі у господарстві залишилися нереалізованими близько 40% продукції. Якщо брати озиму пшеницю, із зібраного врожаю 2022 року реалізовано близько 15%, соняшнику — 50%, кукурудзу закінчили збирати в кінці лютого й лише почали її дороблювати для реалізації.

Нагадаємо, за тиждень до закінчення зернової угоди покупці на українську кукурудзу взагалі зникли, а ціни на пшеницю, соняшник та сою різко впали.

Минулого тижня Україні ставки фрахту річкою із портів РІК (Рені, Ізмаїл, Кілія) зросли на 30-40% у зв’язку зі зменшенням пропускної здатності суден через зерновий коридор, що своєю чергою вплинуло на ціноутворення на ринках. Ціни на соняшник та сою минулого тижня різко впали, а ринок решти видів зернових демонстрували стабільність.

Трейдери чекають на закінчення та подальше продовження зернової угоди, що суттєво впливає на кон’юнктуру як світового, так і українського ринку.

Представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...