Новини / Технології     20 лютого 2023 18:33

В Україні створили робота, який може бути і розвідником, і фермером

Використання електротяги замість пального сприятиме економічно раціональному використанню платформи фермерськими господарствами

Розробники української компанії Temerland представили універсальну безпілотну роботизовану платформу “Скорпіон 2”, повідомляє SEEDS. За словами команди Temerland, робота можна використовувати в оборонному та цивільному секторах для розмінування, пожежогасіння або у сільськогосподарській сфері.

Використання електротяги замість пального сприятиме економічно раціональному використанню платформи фермерськими господарствами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Скорпіон 2” оснащений ліфтами для чотирьох роботів-сателітів. Сателіти здійснюють функції моніторингу та репітера (підсилення сигналу) — все для збільшення дальності зв’язку між оператором та материнською безпілотною роботизованою платформою.

Ліфти для сателітів кріпляться на задній частині платформи та виконують функції опускання та підйому сателітів із платформи на поверхню землі. Вони керуються дистанційно із переносного командного пульта управління.

“Скорпіон 2” — це:

  • “роботоносець” для роботів-сателітів;
  • точка базування для літальних апаратів;
  • платформа для встановлення автоматичної турелі;
  • трактор для обробки сільськогосподарських угідь.

Якщо у воєнний час платформа слугуватиме багатофункціональним засобом вогневої підтримки та розвідки рівня “рота/батальйон”, то у мирний час робот буде незамінним для обробки невеликих полів та важкодоступних ділянок.

Нагадаємо, Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також