Новини    17 травня 2023 19:59

В Україні планують побудувати рекордну кількість нових лісових доріг

Вже незабаром почнеться підготовка перших тендерів, які будуть проводитися на рівні центрального офісу

Недостатньо розвинута лісотранспортна мережа — одна з головних проблем української лісової галузі. За щільністю лісових доріг ми в рази відстаємо від наших сусідів – Словаччини, Польщі, Угорщини, Австрії, зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Будівництво лісових доріг це:

  • більш ефективна протидія пожежам;
  • можливість проводити заготівлі у віддаленій місцевості, а не поруч з населеними пунктами;
  • доступ до ресурсу, який наразі просто втрачається;
  • зниження собівартості заготівлі та транспортування;
  • посилення контролю за незаконними рубками;
  • розвиток рекреаційного потенціалу регіону;
  • соціально-економічний розвиток депресивних регіонів;
  • збереження лісових ґрунтів, їхній належний екологічний стан.

Інвестиції у лісові дороги абсолютно економічно виправдані. Витрачені кошти за умови ефективного господарювання швидко повертаються.

Останні роки ми постійно збільшуємо кількість нових доріг. У 2020 році побудували 65 км, у 2021 році – 130 км, у 2022 році – 140 км. Цього року, з огляду на нові можливості, які відкрила реформа лісової галузі та створення ДП “Ліси України”, обсяг створення нових доріг має збільшитись більш ніж втричі”, зазначив Болоховець.

Найбільше доріг заплановано створити у Карпатах та на Поліссі. План будівництва у розрізі регіональних офісів ДП має такий вигляд:

Для реалізації цього амбітного проєкту філії “Ліси України” не вистачить ані техніки, ані фахівців. Це і не потрібно. Лісівники мають якісно робити свою справу, дорожні будівельники — свою. Очікується, що майже 90% від обсягу будівництва виконають підрядники.

Вже незабаром почнеться підготовка перших тендерів, які будуть проводитися на рівні центрального офісу.

Нагадаємо, за даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.

Міндовкілля та Програма розвитку ООН в Україні реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері розвитку і цифровізації лісового господарства, та у межах нещодавно укладеної між Україною та Швейцарією кліматичної угоди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...