Недостатньо розвинута лісотранспортна мережа — одна з головних проблем української лісової галузі. За щільністю лісових доріг ми в рази відстаємо від наших сусідів – Словаччини, Польщі, Угорщини, Австрії, зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Будівництво лісових доріг це:
- більш ефективна протидія пожежам;
- можливість проводити заготівлі у віддаленій місцевості, а не поруч з населеними пунктами;
- доступ до ресурсу, який наразі просто втрачається;
- зниження собівартості заготівлі та транспортування;
- посилення контролю за незаконними рубками;
- розвиток рекреаційного потенціалу регіону;
- соціально-економічний розвиток депресивних регіонів;
- збереження лісових ґрунтів, їхній належний екологічний стан.
Інвестиції у лісові дороги абсолютно економічно виправдані. Витрачені кошти за умови ефективного господарювання швидко повертаються.
Останні роки ми постійно збільшуємо кількість нових доріг. У 2020 році побудували 65 км, у 2021 році – 130 км, у 2022 році – 140 км. Цього року, з огляду на нові можливості, які відкрила реформа лісової галузі та створення ДП “Ліси України”, обсяг створення нових доріг має збільшитись більш ніж втричі”, зазначив Болоховець.
Найбільше доріг заплановано створити у Карпатах та на Поліссі. План будівництва у розрізі регіональних офісів ДП має такий вигляд:
- Подільський лісовий офіс – 30 км;
- Карпатський лісовий офіс – 160 км;
- Поліський лісовий офіс – 180 км;
- Столичний лісовий офіс – 100 км;
- Центральний лісовий офіс – 30 км.
Для реалізації цього амбітного проєкту філії “Ліси України” не вистачить ані техніки, ані фахівців. Це і не потрібно. Лісівники мають якісно робити свою справу, дорожні будівельники — свою. Очікується, що майже 90% від обсягу будівництва виконають підрядники.
Вже незабаром почнеться підготовка перших тендерів, які будуть проводитися на рівні центрального офісу.
Нагадаємо, за даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.
Міндовкілля та Програма розвитку ООН в Україні реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері розвитку і цифровізації лісового господарства, та у межах нещодавно укладеної між Україною та Швейцарією кліматичної угоди.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!