40 тисяч домогосподарств безкоштовно отримають насіння для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги. Організацію логістики насіння забезпечує Всеукраїнська асоціація громад. Перші партії вже відправили.
Про це інформують у Міністерстві з аграрної політики та продовольства.
Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник в етері Суспільне. Спротив розповів, хто може отримати таку підтримку та як це допоможе забезпечити продовольчу безпеку.
Як зазначив Слободяник, першочергово допомогу отримають деокуповані та прифронтові громади, зокрема, їх 145:
“Спочатку війни ми розпочали проєкт, який називається “Згуртовані громади” для того, щоб допомагати тим, хто проживає на лінії зіткнення, в окупації, або деокупованих населених пунктах. За цей рік ми доставили більше тисячі тонн різної продукції. Зараз ми вирішили змінити філософію, все-таки треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку. Наша мета — відновити життєдіяльність громад там, де в цьому є потреба”, — говорить голова конгресу фермерів.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
До набору насіння для посіву входять: морква, капуста, редис та інше.
“Ми отримали насіння для борщового набору. До нас надійшло приблизно 600 заявок від громад. Ми можемо забезпечити всього 40 тисяч людей — це дуже невелика кількість в масштабах країни”, — каже Іван Слободяник.
Щоб отримати насіння, потрібно звернутися до своєї громади та дізнатися, чи підпадаєте ви під категорію:
- якщо людина проживає на деокупованій території;
- якщо людина має статус внутрішньо переміщеної особи;
- якщо людина має інші пільги чи проблеми соціального характеру.
Головна ідея цієї програми — забезпечити продовольчу безпеку, говорить голова конгресу фермерів:
“Основна кількість насіння овочів доставлялася по території України з півдня — це Херсонщина, Миколаївщина і зараз, очевидно, є проблеми з цим. Пішло заміщення цих продуктів, почали зростати ціни, тому поїхали овочі з інших країн. Для того, щоб соціально вразливі верстви населення не відчували ці наслідки, то ідея була в тому, щоб вони самі собі виростили ці овочі”.
Програма USAID АГРО також підготувала для агровиробників інфографіку з рекомендаціями для ефективного вирощування та зберігання овочів.
Довідка: Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни.
AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:
- закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують
- удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури
- розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї
- надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією “Кімонікс Інтернешнл”. Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.
Більше про USAID АГРО можна прочитати за посиланням тут.
Нагадаємо, з 1 березня невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника завдяки проєктові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!