Новини / Аналітика     23 лютого 2023 16:32

Україна збільшила імпорт польської цибулі у 24 рази

За 11 місяців 2022 року спостерігалося зростання обсягів експорту цибулі з Польщі

З січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн. Про це йдеться у звіті Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За 11 місяців 2022 року спостерігалося зростання обсягів експорту цибулі з Польщі. Згідно з попередніми даними Міністерства фінансів Польщі, з січня по листопад 2022 року з Польщі було експортовано 189 тис. тонн цибулі, що на 42% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, в основному в результаті значного (у 24 рази) збільшення експорту цибулі в Україну (54 тис. тонн, 28% від обсягу експорту).

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Крім того, цибулю з Польщі традиційно закуповували Нідерланди (50 тис. тонн, частка 26%) та Велика Британія (34 тис. тонн, 18%).

Попри значну ринкову пропозицію завдяки гарному внутрішньому врожаю 2022 року, ціни на цибулю характеризуються потужним темпом зростання, який спостерігається з середини серпня 2022 року.

Нагадаємо, в Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також