Новини / Політика     18 листопада 2022 09:10

Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо врегулювання у сфері ГМО


Верховна Рада України в першому читанні ухвалила урядовий законопроєкт “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки” (№ 5839 від 05.08.2021).

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Згаданий законопроєкт передбачає системний та комплексний перегляд чинного державного регулювання в сфері поводження з ГМО, забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом здійснення державного нагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції, а також сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу, імплементації відповідних правових актів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основні положення проєкту Закону:

  • розмежовують повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;
  •  удосконалюють системи оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • запроваджують європейські механізми державної реєстрації ГМО,
  • удосконалюють вимоги до маркування ГМО-продукції, які не дозволять вводити в оману споживача, а також посилять державний контроль у сфері поводження з ГМО та встановлять відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Очікується, що прийнятий Закон матиме позитивний вплив на ринкове середовище, створить прозорі правила ведення бізнесу та посилить державний контроль за обігом генетично модифікованої продукції. Крім того, дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО.

Нагадаємо, у Мінагрополітики пропонують оновити чинну систему державного регулювання в сфері поводження з ГМО.

Минулого тижня Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розглянув і рекомендував до прийняття в першому читанні законопроєкт №5839 “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки”.

Читайте також: Аргентина стала першою країною у світі, що надала дозвіл на комерційне використання ГМО-пшениці. 

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також