Новини / Логістика     25 лютого 2023 12:04

Укрзалізниця знизила мінімальний поріг цін на зерновози у напрямку портів


АТ “Укрзалізниця” знижує мінімальний рівень вартості вагона-зерновоза на “голландських аукціонах” у системі “Prozorro.Продажі” на деяких напрямках.

Про це йшлося під час наради із представниками зернового ринку, передає Rail.insider.

Як зазначив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов, останні аукціони показали, що ціна на зерновози в напрямку портів 2800 грн/добу вже не ринкова. Тож в УЗ вирішили знизити мінімальну ціну на аукціонах з розіграшу вагоновідправок у напрямку портів до 1806 грн/добу.

“Така ж мінімальна ціна буде поширюватися на перевезення у внутрішньому сполученні. І будемо дивитися, чи готовий ринок купити вагони ЦТЛ за такою вартістю”, — зауважив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Торги за новим принципом стартують уже 24 лютого. Такі ж проведуть у період 27 лютого – 3 березня. Пропонуватиметься по 200 зерновозів на добу для доставлення вантажів у напрямку портів, а також у внутрішньому сполученні та до прикордонних переходів.

“Динаміка на ринку використання вагонів-зерновозів така: йде зниження вартості використання вагона. Середня ціна по ринку вже 2000-1800 грн/добу. І цей процес триває”, — наголосив Ткачов під час наради.

Окрім того, незабаром УЗ планує виставити на торги відправки у піввагонах вартістю 312 грн/добу.

Нагадаємо, раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також