Новини    08 травня 2023 14:19

Болгарія та Україна підпишуть спільну декларацію про співпрацю у разі збоїв на ринку торгівлі соняшниковою олією

Наразі зусилля зосереджені на розвитку логістичних систем, за допомогою яких коридори солідарності працюватимуть і виконуватимуть функцію, для якої вони створені

Міністерства сільського господарства Болгарії та України починають роботу над підготовкою спільної заяви щодо механізмів впливу у разі ринкових збурень, зокрема різких цінових змін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі міністра сільського господарства Явора Гечева та його українського колеги Миколи Сольського. Головною темою переговорів була поточна ситуація на ринку зерна та торгівлі соняшниковою олією.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Очікується, що заява реалізується дуже скоро, і в ній буде зазначено про готовність обох сторін до спільних дій з метою запобігання майбутнім ринковим аномаліям.

Агроміністри також прокоментували надзвичайний захисний захід Єврокомісії, який стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів походженням з України. У зв’язку з цим Явор Гечев поінформував про рішення Ради міністрів скасувати національну заборону на імпорт певної сільськогосподарської продукції, виробленої в Україні, і заявив, що болгарська сторона уважно стежить за ринком як соняшникової олії, так і інших сільськогосподарських продуктів.

Болгарія та Україна можуть працювати разом, щоб знайти довгострокові рішення для прискореного транзиту сільськогосподарських товарів до третіх країн і запропонувати їх Європейській Комісії, – зазначив міністр Гечев.

Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна

Він запевнив, що наразі зусилля зосереджені на розвитку логістичних систем, за допомогою яких коридори солідарності працюватимуть і виконуватимуть функцію, для якої вони створені.

Разом ми можемо протистояти викликам, пов’язаним із поточною ситуацією, і так впоратися з ними швидше та ефективніше, — наголосив міністр сільського господарства Болгарії.

Нагадаємо, національна заборона, яку Болгарія ввела на імпорт певних товарів з України, буде скасована після того, як заходи ЄС щодо стабілізації ринку, узгоджені наприкінці квітня, набудуть чинності.

20 квітня Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, проте вона не поширювалася на транзитні товари.

3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...