Розпочато процедуру внесення змін до угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook.
За словами Микольської, Грузія є першою країною, з якою Україна планує застосувати на практиці Регіональну Конвенцію Пан-Євро-Мед.
«Грузія – ринок у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією України, тому нам важливо створювати умови для розширення доступу українських товарів і послуг до грузинського ринку», – зазначила вона.
Та додала, що зміни до ЗВТ з Грузією – корисні для обох країн.
«Це розширить та диверсифікує наш експорт. А на практиці застосування Конвенції Пан-Євро-Мед між Україною та Грузією виглядатиме так: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Грузії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Грузії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції», – каже заступник міністра.
За даними МЕРТ, експорт товарів до Грузії за 2 місяці 2018 року склав $66,7 млн і збільшився на $22,1 млн у порівнянні з 2 місяцями 2017 року. В експорті з України до Грузії з’явилося 311 товарних підпозицій, це додаткові $6,1 млн експорту товарів. Серед нових товарів: напівфабрикати зі сталі ($0,9 млн) та прокат плоский, гарячекатаний, завтовшки менш як 3 мм ($0,6 млн).
«За перші два місяці цього року найбільше зросли поставки до Грузії: прутків та брусків зі сталі, гарячого прокатування – на $8,3 млн, сигар та цигарок – на $5,6 млн, молока та вершків (згущених) – на $3,2 млн, інших вин виноградних – на $1,2 млн, лікарських засобів у дозованому вигляді – на $975,2 тис», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 1 лютого 2018 року Україна стала повноправним членом Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед. На практиці застосування Конвенції матиме наступний вигляд: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Грузії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Грузії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції. Тому важливо переглянути положення Угоди про вільну торгівлю з Грузією і збільшити можливості для українського бізнесу на грузинському ринку.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!