Новини    14 травня 2018 12:51

Україна та Грузія змінять правила зони вільної торгівлі


Розпочато процедуру внесення змін до угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook.

За словами Микольської, Грузія є першою країною, з якою Україна планує застосувати на практиці Регіональну Конвенцію Пан-Євро-Мед.

«Грузія – ринок у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією України, тому нам важливо створювати умови для розширення доступу українських товарів і послуг до грузинського ринку», – зазначила вона.

Та додала, що зміни до ЗВТ з Грузією – корисні для обох країн.

«Це розширить та диверсифікує наш експорт. А на практиці застосування Конвенції Пан-Євро-Мед між Україною та Грузією виглядатиме так: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Грузії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Грузії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції», – каже заступник міністра.

За даними МЕРТ, експорт товарів до Грузії за 2 місяці 2018 року склав $66,7 млн і збільшився на $22,1 млн у порівнянні з 2 місяцями 2017 року. В експорті з України до Грузії з’явилося 311 товарних підпозицій, це додаткові $6,1 млн експорту товарів. Серед нових товарів: напівфабрикати зі сталі ($0,9 млн) та прокат плоский, гарячекатаний, завтовшки менш як 3 мм ($0,6 млн).

«За перші два місяці цього року найбільше зросли поставки до Грузії: прутків та брусків зі сталі, гарячого прокатування – на $8,3 млн, сигар та цигарок – на $5,6 млн, молока та вершків (згущених) – на $3,2 млн, інших вин виноградних – на $1,2 млн, лікарських засобів у дозованому вигляді – на $975,2 тис», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 1 лютого 2018 року Україна стала повноправним членом Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед. На практиці застосування Конвенції матиме наступний вигляд: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Грузії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Грузії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції. Тому важливо переглянути положення Угоди про вільну торгівлю з Грузією і збільшити можливості для українського бізнесу на грузинському ринку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...