Новини

Україна може вирощувати часник з оборотом $100 млн на рік

Україна має потенціал стати одним із провідних виробників часнику на світовому ринку із річним оборотом галузі у $100 млн. Про це заявив директор компанії «АГРОМОММ» Михайло Сорока в інтерв’ю виданню SEEDS.

За словами Сороки, вже за 5-10 років Україна може досягти цієї мети завдяки впровадженню інноваційних проєктів і технологій у галузі. Зокрема, він розповів про розробку проєкту на 20 га у Дніпропетровській області, який передбачає вирощування однозубки — новітнього насіннєвого матеріалу, що забезпечує високу урожайність і стійкість до хвороб.

«Однозубка — це високоінтелектуальний продукт, який є важливим сегментом сучасної та конкурентної технології виробництва часнику, яка дозволяє «заробляти», починаючи від селекціонера до власника мережі супермаркету. Можливість точніше обчислити кожен етап виробництва — це основна наша перевага перед класичним зубковим матеріалом. На мою думку, це дуже важливо», — уточнив Михайло Сорока.

Виробник також має амбіційні плани щодо створення цілісного виробничого ланцюжка, який забезпечить високу репродуктивність, якісну селекцію і ефективний ритейл. За його оцінками, така інтеграція дозволить створити не менше 2000 нових робочих місць і стабілізувати ринок на довгі роки.

«Україна досить швидко може стати стабільним виробником цього нішевого продукту із загальним оборотом галузі не менше $100 млн на рік щонайменше до 2030-2035 років. За моїми підрахунками, у галузі на постійній основі можна створити не менше 2 тис. нових робочих місць. Я вірю, що можливо збудувати ланцюжок, «де всі заробляють», — підсумував виробник.

Цей проєкт може значно посилити позиції України на світовому аграрному ринку та забезпечити країну важливим стратегічним ресурсом у боротьбі за незалежність від імпорту.

Нагадаємо, успішно вирощувати часник із повітряних бульбочок можна навіть на 1 га. Вклавши 45 тис. грн у посівний матеріал, можна отримати дохід близько 255 тис. грн. Такий вид діяльності особливо актуальний для віддалених сіл, де немає роботи.

Згідно з даними Національної асоціації виробників і маркетологів часнику (ANPCA), за останні два роки площі під часником в Іспанії скоротилися більш ніж на 30%, повідомляє FreshPlaza.

Голландська компанія Denimpex отримала свій перший новий урожай часнику з Китаю. Наразі існує великий попит на китайський часник з боку різних європейських роздрібних каналів, зазначив представник нідерландської компанії Denimpex Джоуї Дін

За минулі десять років площі під швейцарським часником збільшилися в п’ять разів. Проте, цього все ще недостатньо для внутрішнього споживання країни.

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Через те, що минулої осені в Україні посіяли часнику набагато менше, ніж у попередні роки, скорочення становитиме не менше 50%, розповів керівник виробничого проєкту ФГ “Агро-Майстер” Василь Гудзовський.

Найбільше підприємство у Східній Європі з найбільшою лінією з виробництва насіння часнику до війни обробляло 150 га землі, наразі ця площа скоротилась до 30 га.

Після шести років експериментів ліванська компанія Garlidoux розробила часник зі звичним смаком, але без неприємного запаху.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні середня вартість часнику перевищила 100 грн/кг.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку