Новини    12 квітня 2023 15:20

Найбільше у східній Європі підприємство з виробництва насіння часнику “Єврошок” може стати банкрутом


Найбільше підприємство у Східній Європі з найбільшою лінією з виробництва насіння часнику до війни обробляло 150 га землі, наразі ця площа скоротилась до 30 га.

Про це AgroPortal.ua розповів директор компанії “Єврошок” Сергій Шиш.

“2022 рік був дуже важким, майже 70% бізнесу ми втратили — обладнання, техніку, людей. В середині та наприкінці року у нас з’явились нові розробки, війна стимулювала наше керівництво розвиватись далі. Ми сертифікували активатор кльову, ми робимо його 100% з часника під торговою маркою Spin&Fish, також сертифікували пасту тощо”, – поділився Сергій Шиш.

За словами директора, 90% вирощеного часнику в світі йде на промислову переробку, зокрема й до фармакологічних компаній.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експерт зазначає, що часник, вирощений в Україні та Іспанії, — найякісніший, у ньому багато ефірних олій, живильних мікро- та макроелементів, це все залежить від ґрунту та клімату.

“Китайський часник зараз нікому не потрібен. Гуртова ціна в Європі — 5,6 євро/кг за українські та іспанські сорти, а за китайський — 1,8 євро/кг”, — розповідає Сергій Шиш.

Він додає, що компанія “Єврошок” може викупити будь-який обсяг часнику у своїх клієнтів, допомогти з подальшою реалізацією. В Україні вони єдине сертифіковане підприємство, що виробляє 100% натуральні часникові екстракти, які використовуються у харчовій промисловості, а також порошки, пасти.

Читайте також: Коли садити озимий часник: правила рясного урожаю

Нагадаємо, у 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-часником, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

За минулі десять років площі під швейцарським часником збільшилися в п’ять разів. Проте, цього все ще недостатньо для внутрішнього споживання країни.

Після шести років експериментів ліванська компанія Garlidoux розробила часник зі звичним смаком, але без неприємного запаху.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні середня вартість часника перевищила 100 грн/кг.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...