Новини    21 серпня 2023 12:56

На ринку Європи фіксується підвищений попит на китайський часник

Нині існує також великий попит на часник хорошої якості з країн Південної Європи

Два тижні тому голландська компанія Denimpex отримала свій перший новий урожай часнику з Китаю. Наразі існує великий попит на китайський часник з боку різних європейських роздрібних каналів, зазначив представник нідерландської компанії Denimpex Джоуї Дін, передає FreshРlaza.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На відміну від минулого року, цього року продажі були чудовими від самого початку, попри те, що новий урожай цього року набагато дорожчий. Я ніколи не бачив, щоб попит на часник і продажі були такими високими влітку, як цього року. У цій ситуації допомагає те, що є трохи старого врожаю, — пояснив Джоуї Дін.

Нині існує також великий попит на часник хорошої якості з країн Південної Європи.

Нагадаємо, за минулі десять років площі під швейцарським часником збільшилися в п’ять разів. Проте, цього все ще недостатньо для внутрішнього споживання країни.

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Через те, що минулої осені в Україні посіяли часнику набагато менше, ніж у попередні роки, скорочення становитиме не менше 50%, розповів керівник виробничого проєкту ФГ “Агро-Майстер” Василь Гудзовський.

Найбільше підприємство у Східній Європі з найбільшою лінією з виробництва насіння часнику до війни обробляло 150 га землі, наразі ця площа скоротилась до 30 га.

Після шести років експериментів ліванська компанія Garlidoux розробила часник зі звичним смаком, але без неприємного запаху.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні середня вартість часнику перевищила 100 грн/кг.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...