Новини / Інвестиції     21 березня 2023 10:17

Український ветеранський фонд спільно з “МХП – Громаді” запускає фінансування ветеранського бізнесу (фото)


Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з благодійним фондом “МХП – Громаді” презентував концепцію програми фінансування #Варто “РобиТИ своє”, яку незабаром запустять.

Про це повідомила пресслужба компанії МХП.

За цією програмою ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття й розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Перелік індустрій, що формують світову економіку, містить й сільське господарство. Агросектор та харчова промисловість втілюють революційні перетворення. Кількість людей на планеті зростає, тому потрібні нові ідеї, як убезпечити світ від голоду. Україна позиціонується як країна, орієнтована на харчову галузь світового значення, тому тут найшвидше впроваджуються нові технології, відбувається перехід від екстенсивного сільського господарства до інтенсивного. Де, наприклад, дрони стають невіддільною частиною галузі. Ми орієнтовані на впровадження нових технологій, де не треба багато ручної праці. На щастя, саме ветеранський бізнес найшвидше впроваджує інновації та технології, адже на полі бою вони вже мали справу з новітньою технікою, тож не бояться з нею працювати в цивільному житті”, — розповіла Руслана Величко-Трифонюк, перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Цьогоріч проєкт підтримки ветеранського бізнесу реалізується у партнерстві з благодійним фондом “МХП – Громаді”. Фонд уже кілька років поспіль підтримує мікропідприємництво в регіонах. Торік в 11 областях “МХП – Громаді” профінансував відкриття та розвиток 85 бізнесів на 7,4 млн грн.

Читайте також: МХП спільно з блогеркою зняли онлайн-серіал з порадами про вирощування овочів (фото, відео)

“Для нашого Фонду співпраця з УВФ та Мінветеранів стала не просто логічним продовженням конкурсу “Роби своє”, але справою честі. Підтримувати й допомагати військовим та їхнім родинам — один з векторів нашої діяльності. Відновлення України почнеться не після перемоги. Цей процес триває вже зараз. І від того, яке середовище, яку екосистему в громадах ми створимо для тих, хто захищає нас на передовій, залежить якість життя всіх наших майбутніх поколінь. Бо ветерани мають знати: їх чекають. Родини, громади, Україна. Вони потрібні”, — наголошує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП — Громаді”.

Окрім фінансування, ветеранське підприємництво також отримає підтримку на законодавчому рівні.

“Ми напрацьовуємо врегулювання ветеранських підприємницьких ініціатив на законодавчому рівні. У період кризи саме ветеранський бізнес не релокувався, а залишився працювати в Україні, створювати робочі місця та наповнювати економіку. Тож маємо зробити все, аби підтримати ці ініціативи”, — каже Максим Кушнір, директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку

Одним із переможців попередньої програми фінансування Українського ветеранського фонду став ветеран-підприємець, Олександр Квятковський, який розвиває бізнес у сфері агродронів.

“Ті фермерські господарства, на території яких відбувались бої, намагаються по мінімуму використовувати обробіток землі трактором. Для ретельного розмінування потрібен не один рік і тут саме дрон є безпечнішою альтернативою трактора: менше проходів важкої техніки — менше шансів потрапити на міну чи нерозірваний снаряд”, — розповідає Олександр Квятковський.

Нагадаємо, компанія МХП використовує штучний інтелект на виробництві. Вже понад п’ять років компанія збирає та накопичує дані: вимірюються не лише стандарти та показники на виробництві, а навіть настрій у пташнику.

Агрохолдинг МХП планує створити спільне підприємство з Desert Hills for Veterinary Services Company, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, лідером ринку Королівства Саудівська Аравія з виробництва м’яса птиці та інших м’ясних продуктів.

Агрохолдинг МХП, найбільший виробник курятини в Україні, за необхідності надає своїм комерційним партнерам фури-рефрижератори з працюючими електричними генераторами, що дає змогу не допустити псування харчових продуктів у торговельних точках під час припинення подачі електроенергії.

МХП, виробник курятини “Наша Ряба” буде за домовленістю з Міністерством реінтеграції постачати курятину на звільнені території у Харківській та Херсонській областях.

Проєкт благодійного фонду “МХП – Громаді” “Посій насіння з МХП” продовжиться і в 2023 році. Починаючи з лютого 2022 року, десятки тисяч родин в 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Туди увійшли такі культури: буряк, щавель, редис, огірок, кабачок, морква та матіола. Загалом команда благодійного фонду “МХП – Громаді” роздала 114 800 пакунків насіння.

Компанія МХП увійшла до рейтингу ТОП 25 роботодавців, відкритих для молодих талантів до 25 років. Результати рейтингу були оголошені під час щорічного форуму для HR-спеціалістів HR-POINT 2023.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також