“Лайфхаки з грядки”: випустили онлайн-серіал про вирощування овочів на своєму городі.
Про це повідомила пресслужба компанії МХП.
У соцмережах стартував онлайн-серіал з порадами, як посіяти й виростити максимальний урожай на присадибній ділянці – “Лайфхаки з грядки”. Ведучою стала авторка популярного блогу про сад, город та квіти Юлія Спасібова. Вона має 12-річний досвід садівництва й городництва на власній ділянці біля будинку.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Лайфхаки з грядки” – це 5 відеосерій, тривалістю до 3 хвилин, що присвячені вирощуванню редису, моркви, огірків, буряків та синьо-жовтих айстр. Ведуча проєкту, Юлія Спасібова, ділиться своїм багаторічним досвідом, як з невеликої упаковки насіння зібрати максимальний урожай.
“Українці вже готуються до наступної зими: садять розсаду та купують насіння – тому зараз саме актуально поділитися своїм досвідом. Мої авторські поради будуть корисними як людям, які тільки починають вирощувати овочі та хочуть отримати базові знання й поради, так і досвідченим садівникам та городникам, які шукають нові поради чи інсайти”, – розповіла Спасібова.
До проєкту блогерка вирішила долучитись, бо побачила, як під час повномасштабної війни тисячі українців мігрували в регіони й потребували порад з вирощування овочів чи фруктів. Сьогодні міграція триває досі, тож питання самозабезпечення родин власними овочами буде актуальне протягом року.
Ідея створення освітнього онлайн-серіалу з корисним контентом з’явилася в межах щорічної благодійної акції “Посій насіння з МХП” від БФ “МХП-Громаді”. Цьогоріч завдяки цій ініціативі домогосподарства в регіонах отримають понад 155 тисяч наборів якісного насіння буряка, редиски, петрушки, кабачка, моркви, огірка, а також суміш айстр.
“Наш благодійний фонд реалізує чи долучається до низки важливих проєктів, спрямованих на підтримку продовольчої безпеки країни. Адже сьогодні – це одне з ключових завдань, що може посилити економіку держави, яка бореться з агресором. Хтось висаджує овочі на балконі, хтось у себе на грядці, десь до посівної готується вся громада. Ці спільні зусилля дадуть змогу прогодувати як самих себе, так і підтримати тих, хто боронить нашу землю. Тож навіть інформація про те, як зібрати високий урожай, є цінною. Відтак ми вирішили не лише роздати насіння, але й допомогти з інформацією, як його вирощувати”, – розповіла Тетяна Волочай, директорка Фонду “МХП-Громаді”.
Відеопроєкт “Лайфхаки з грядки” вже доступний на YouTube-сторінці благодійного фонду.
Нагадаємо, у районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння. У клубі є спеціальна шафка, куди кожен може принести власноруч зібране насіння, вказавши від кого воно, який сорт, якого року тощо. Цим насінням у сезон висадження може скористатися кожен охочий — вибрати щось для власного городу чи балконного саду.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.
Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.
Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи для весняної посівної.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!