Новини / Технології     09 березня 2023 11:16

В агрохолдингу МХП доглядати за птахами допомагає віртуальний зоотехнік


Компанія МХП використовує штучний інтелект на виробництві. Вже понад п’ять років компанія збирає та накопичує дані: вимірюються не лише стандарти та показники на виробництві, а навіть настрій у пташнику.

Про це МХП повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Кілька років тому в МХП розробили віртуального помічника – віртуального зоотехніка Smart Technologist Assistant. Це як Siri, але у світі птахівництва. “Цифровий двійник” на базі штучного інтелекту допомагає працівникам у роботі і попереджає ризики позаштатних ситуацій у пташниках. Таке IT-рішення збільшило рівень однорідності курки, точність прогнозування ваги та покращило збереження птиці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Приєднали алгоритми Deep learning і штучний інтелект і почали відокремлювати закономірності, побачили, як узагалі пташники працюють. Нас цікавило, які технологічні показники, як коректно працює наше обладнання, як якісно працює персонал, як заздалегідь запобігати виникненню ситуації, що може негативно вплинути на показники та якість продукції”, — розповіла Наталія Кондратенко, Директор глобальних центрів експертизи ІТ МХП.

Дивовижно, але виявилося, що на якість і смак м’яса курки впливає не тільки такі очевидні речі, як клімат-контроль у пташнику, якість підстилки, режим харчування тощо. Це тільки частина чинників впливу. Є ще таке поняття як happiness курки. І його також треба враховувати.

“Ми не тільки вимірюємо стандарти та показники, але й настрій у пташнику. Нам важливо знати, які чинники викликають занепокоєння серед птахів”, — каже Наталія Кондратенко.

“Під капотом” віртуального зоотехніка — система, прокачана штучним інтелектом і взаємозв’язками, на які б звернув увагу далеко не кожен працівник, навіть досвідчений.

“Наприклад, як прописати модель кореляції між тим, як працює сільгосптехніка поруч чи інше обладнання, як настрій у курки змінюється? Узагалі деякі події іноді здаються непов’язаними, але ШІ каже, є кореляція, і ми можемо на це вплинути. Про деякі чинники ми взагалі не могли подумати — що вони можуть впливати на якість м’яса, але вони впливають”, — підкреслює топменеджер МХП.

Читайте також: МХП представила свої бренди на Всесвітній виставці у Дубаї (ФОТО)

Довідка: агрохолдинг МХП є провідним виробником курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема, через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також посідає провідну позицію у рослинництві.

МХП – вертикально інтегрований комплекс підприємств із виробництва курятини, інкубаційних яєць, кормів, займається рослинництвом, обробляючи 360 тис. га земель, випускає куряче м’ясо під назвою “Наша ряба”. Засновником компанії є Юрій Косюк. Акції МХП котируються у формі глобальних депозитарних розписок на біржі з 2008 року.

Нагадаємо, агрохолдинг МХП планує створити спільне підприємство з Desert Hills for Veterinary Services Company, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, лідером ринку Королівства Саудівська Аравія з виробництва м’яса птиці та інших м’ясних продуктів.

Агрохолдинг МХП, найбільший виробник курятини в Україні, за необхідності надає своїм комерційним партнерам фури-рефрижератори з працюючими електричними генераторами, що дає змогу не допустити псування харчових продуктів у торговельних точках під час припинення подачі електроенергії.

МХП, виробник курятини “Наша Ряба” буде за домовленістю з Міністерством реінтеграції постачати курятину на звільнені території у Харківській та Херсонській областях.

Проєкт благодійного фонду “МХП – Громаді” “Посій насіння з МХП” продовжиться і в 2023 році. Починаючи з лютого 2022 року, десятки тисяч родин в 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Туди увійшли такі культури: буряк, щавель, редис, огірок, кабачок, морква та матіола. Загалом команда благодійного фонду “МХП – Громаді” роздала 114 800 пакунків насіння.

Компанія МХП увійшла до рейтингу ТОП 25 роботодавців, відкритих для молодих талантів до 25 років. Результати рейтингу були оголошені під час щорічного форуму для HR-спеціалістів HR-POINT 2023.

У Вишневому Київської області продали майновий комплекс, де розміщується Кулінарний центр МХП. Попри продаж нерухомості власником центру залишається МХП, адже навіть при зміні власника земельна ділянка й нерухомість, де розташований Кулінарний центр, залишається у компанії в довгостроковій оренді.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також