Новини / Інвестиції     18 лютого 2023 11:08

МХП створить спільні підприємства з виробництва м`яса у Саудівській Аравії


Агрохолдинг МХП планує створити спільне підприємство з Desert Hills for Veterinary Services Company, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, лідером ринку Королівства Саудівська Аравія з виробництва м’яса птиці та інших м’ясних продуктів.

Як йдеться у повідомленні МХП на Варшавській фондовій біржі,  сторони підписали відповідний меморандум про взаєморозуміння.

“Основною метою спільного підприємства буде розробка та експлуатація птахівничих потужностей, а також створення нового інкубаторію в Саудівській Аравії для виведення 108 млн інкубаційних яєць на рік. Компанія також інвестуватиме в комбікормові заводи з метою виробництва 137 тис. т кормів на рік”, — говориться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ініціативи в основному фінансуватимуться Фондом розвитку сільського господарства Саудівської Аравії. МХП надаватиме широкий спектр галузевих знань у всьому ланцюжку створення вартості.

Довідка: агрохолдинг МХП є провідним виробником курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема, через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також посідає провідну позицію у рослинництві.

МХП – вертикально інтегрований комплекс підприємств із виробництва курятини, інкубаційних яєць, кормів, займається рослинництвом, обробляючи 360 тис. га земель, випускає куряче м’ясо під назвою “Наша ряба”. Засновником компанії є Юрій Косюк. Акції МХП котируються у формі глобальних депозитарних розписок на біржі з 2008 року.

Нагадаємо, агрохолдинг МХП, найбільший виробник курятини в Україні, за необхідності надає своїм комерційним партнерам фури-рефрижератори з працюючими електричними генераторами, що дає змогу не допустити псування харчових продуктів у торговельних точках під час припинення подачі електроенергії.

МХП, закінчила перше півріччя 2022 року (період січень-червень) зі збитком у 89 млн доларів США. За перше півріччя 2022 року компанія перерахувала до бюджету понад 2 млрд грн податків.

МХП, виробник курятини “Наша Ряба” буде за домовленістю з Міністерством реінтеграції постачати курятину на звільнені території у Харківській та Херсонській областях.

Проєкт благодійного фонду “МХП – Громаді” “Посій насіння з МХП” продовжиться і в 2023 році. Починаючи з лютого 2022 року, десятки тисяч родин в 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Туди увійшли такі культури: буряк, щавель, редис, огірок, кабачок, морква та матіола. Загалом команда благодійного фонду “МХП – Громаді” роздала 114 800 пакунків насіння.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також