Новини / Фінанси     27 жовтня 2022 11:17

Україна націоналізує Альфа-банк – нардепка


Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Роксолана Підласа розповіла про долю “Альфа-Банка”, який належить російським олігархам.

Про це повідомило агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Націоналізація відбуватиметься згідно із законопроєктом №8069 про особливості виводу з ринку системно важливого банку, який Верховна Рада ухвалила 6 жовтня. Він розроблений саме під Альфа-Банк і передбачає викуп його акцій з боку держави за одну гривню. Процедура така: Нацбанк формально визнає його неплатоспроможним, потім докапіталізовує, після чого відбувається націоналізація. Процес схожий на націоналізацію Приватбанку у 2016 році. Це не означає що банк перестане працювати. Він достатньо стабільний. Держава не буде виводити його з ринку”, – впевнена Підласа.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На думку заступниці голови економічного комітету, Фонд державного майна найкраще підходить для того, щоб розпоряджатися націоналізованими активами.

“Це може бути або АРМА, або Фонд державного майна (ФДМУ). Наразі триває дискусія, куди краще передавати такі активи. Наскільки я знаю, вже є політичний консенсус, що ФДМУ має розпоряджатись цими активами: одними управляти, інші продавати. Я вважаю, що з точки зору доброчесності – ФДМУ. І це не тільки моя думка. Бо у випадку з АРМА були випадки, коли активи потрапляли в управління осіб, близьких до тих, в кого вони були конфісковані”, – резюмувала вона.

Довідка. “Альфа банк Україна” належить зареєстрованій у Люксембурзі Alfa Bank Holdings (57,6%) та кіпрській ABH Ukraine (42,4%). Ці холдинги входять до російської “Альфа-груп” Михайла Фрідмана.

Фрідман (32,86%) разом з директором російського Альфа-банку Пьотром Авеним (12,4%) є бенефіціарами українського Альфа-банку. Обоє потрапили під санкції Євросоюзу через вторгнення РФ в Україну.

13 вересня Офіс генпрокурора повідомив, що колишнім голові та виконувачу обов’язків голови правління “Альфа-банку” повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податку. За даними правоохоронців, йдеться про ухилення на загальну суму 18,3 мільйона гривень під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента, а кінцевим власником самого банку є російський олігарх.

Читайте також: НБУ відкликав ліцензію і ліквідував банк “Січ”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також