89 наказів на суму 432,8 млн грн підписало Міністерство аграрної політики та продовольства України в рамках грантової програми “єРобота” щодо створення та розвитку садів і теплиць. Зокрема, 78 наказів підписано по садах на суму 355,9 млн грн та 11 – по теплицях на 76,9 млн грн.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Загальна площа заявників під закладення садів та теплиць складає 1 195,14 га, з них – сади займають 1176,21 га, теплиці – 18,93 га.
У межах погоджених наказів планується створити нових 733 постійних та 10 073 сезонних робочих місць.
Детальніша інформація по грантах у розрізі регіонів, культур, площ, обсягів виплат оновлюється на сайті Мінагрополітики щотижня у форматі дашборду.
За умовами програми по напрямку садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання коштів.
По напрямку теплиці гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проекту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проект модульної теплиці.
Крім того, програма по обох напрямках передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити витрати, визначені порядками Постанови КМУ № 738.
Читайте також: ЄС та ФАО нададуть аграріям західних областей гранти на 15,5 мільйона доларів
Вичерпна інформація з умовами та правилами подачі заявки для отримання: гранту на сад – тут; гранту на теплиці – тут.
Нагадаємо, у Хмельницькій міській раді вирішили підтримати фінансово місцевих фермерів. В регіоні стартував проєкт ПАР – Підтримка Аграрного Розвитку.
У Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. В обговоренні взяли участь керівництво Мінагрополітики, Мінекономіки та профільні асоціації.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.
У 2023 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти 500 тисячам українських господарств відновити сільськогосподарську діяльність.
Уряд України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН FAO підписали угоду про створення в Україні Проєктного офісу FАО та надання організацією допомоги українському АПК. Створення офісу ФАО в Україні дозволить підняти співробітництво на значно вищий рівень. Це стосується програм підтримки сільгоспвиробника і надання гуманітарної допомоги українцям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Перспектива роботи, на яку розраховує міністерство – це сприяння українському експорту та створення експортоорієнтованої економіки.
Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.
У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!