Новини / Рослинництво     14 липня 2022 17:54

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць

Зараз Україна працює в умовах обмежених ресурсів, але робить все для досягнення декількох цілей: створення робочих місць в аграрному секторі та в сільській місцевості, розвитку нашої економіки та релокації бізнесів із тимчасово окупованих територій

13 липня відбувся вебінар щодо роз’яснення механізму надання грантів на розвиток теплиць. Йдеться про застосування постанови Кабміну від 21.06.2022 № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” для створення або розвитку тепличного господарства, а також наказу Мінагрополітики від 06.07.2022 № 428 “Про затвердження типового проекту модульної теплиці”, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Вебінар організував профільний департамент Мінагрополітики у партнерстві з Всеукраїнською асоціацією громад із залученням зацікавлених сторін.

“Ми зараз працюємо в умовах обмежених ресурсів, але робимо все для досягнення декількох цілей: створення робочих місць в аграрному секторі та в сільській місцевості, розвитку нашої економіки та релокації бізнесів із тимчасово окупованих територій. Звісно, працюємо над створенням доданої вартості та над імпортозаміщенням, над нарощенням експорту вітчизняної продукції. Зараз, як ніколи, ми маємо безперешкодний доступ до світових ринків, маємо фінансування від держави, маємо знання наших підприємців та фермерів — усе це утворює один успішний пазл та обов’язково дасть синергетичний ефект”, — зазначив під час вебінару перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Під час заходу учасникам повідомили про умови та механізм надання гранту:

  • Гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проекту. Кількістю створених робочих місць має бути не менше 40.
  • Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у такому співвідношенні для першої 1000 заявок: не більше 70 % (але не більше 7 млн грн) вартості проєкту будівництва модульної теплиці — коштом грантів, не менше 30 % — завдяки коштам отримувача (власних або кредитних). Для всіх наступних заявок коштом грантів — не більше 50 % (але не більше 5 млн грн) вартості проекту будівництва модульної теплиці, завдяки коштам отримувача (власних або кредитних) — не менше 50 %.
  • Гранти надаються лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб.
  • Реалізацію проєкту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлювальними документами на строк не менше семи років.

Також учасників поінформували про вимоги до типового проекту модульної теплиці та дали відповіді на поставлені запитання. Типовий проєкт модульної теплиці розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними.

Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також