Новини    19 лютого 2023 17:01

На Хмельниччині фермери отримають міні-гранти на вирощування батату, спаржі та бамії

Претендувати на таку допомогу зможуть мешканці та бізнес, який працює у Хмельницькій громаді

У Хмельницькій міській раді вирішили підтримати фінансово місцевих фермерів. В регіоні стартував проєкт ПАР – Підтримка Аграрного Розвитку, повідомляє SEEDS. Проєкт містить три пріоритетні напрями фінансової підтримки. Міні-гранти видаватимуть на Рослинництво, тваринництво та органічне виробництво.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, за вирощування малопоширених сільськогосподарських культур фермери Хмельниччини можуть отримати по 5 000 гривень на 1 га посівів. До малопоширених віднесли понад 32 види зернових, технічних, лікарських, плодових і овочевих культур. Серед них: батат, спаржа, лохина, бамія, артишок, амарант тощо.

Окрім цього, відшкодовуватимуть по 10 000 грн на корову, яка народилася в приватному домогосподарстві та за умов утримання 3-х і більше корів.

Читайте також: ЄС та ФАО нададуть аграріям західних областей гранти на 15,5 мільйона доларів

Водночас для органічного виробництва передбачена компенсація 50%, але не більше 50 000 грн вартості сертифіката, що підтверджує статус виробника органічної продукції, незалежно від її виду.

Претендувати на таку допомогу зможуть мешканці та бізнес, який працює у Хмельницькій громаді.

Нагадаємо, у Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. В обговоренні взяли участь керівництво Мінагрополітики, Мінекономіки та профільні асоціації.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

У 2023 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти 500 тисячам українських господарств відновити сільськогосподарську діяльність.

Уряд України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН FAO підписали угоду про створення в Україні Проєктного офісу FАО та надання організацією допомоги українському АПК. Створення офісу ФАО в Україні дозволить підняти співробітництво на значно вищий рівень. Це стосується програм підтримки сільгоспвиробника і надання гуманітарної допомоги українцям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Перспектива роботи, на яку розраховує міністерство – це сприяння українському експорту та створення експортоорієнтованої економіки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...