Новини    17 березня 2022 20:22

С/г виробникам спростили доступ до пального, пестицидів та агрохімікатів

Для оптимізації  допомоги та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу

Кабінет Міністрів  ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану, інформує пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства.

Доступ до пального

Дозволено введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників.

Крім того, сьогодні Президент України підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д).

Пестициди та агрохімікати

Уряд спростив умови їх перевезення автомобільним транспортом. Продовжено також строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Спрощується виключно процес отримання ліцензії – усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні.

Читайте також: Кабмін назвав заходи, які направлені на покращення посівної

Для оптимізації  допомоги та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/

Міністр Роман Лещенко закликав аграріїв якнайшвидше пройти анкетування та озвучити потреби, щоб прискорити забезпечення посівної.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні запустили реєстр компаній, пов’язаних з Росією та Білоруссю.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...