Новини / Політика     10 листопада 2022 12:12

ФАО відкриє в Україні Проєктний офіс


Уряд України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН FAO підписали угоду про створення в Україні Проєктного офісу FАО та надання організацією допомоги українському АПК.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки України.

Як зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, яка підписала угоду за дорученням КМУ, з відкриттям Проєктного офісу співробітництво між FАО та Україною, яке триває вже багато років, отримає нову динаміку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

 “Посилення співпраці важливе сьогодні й з огляду на необхідність пролонгування “зернової ініціативи”, терміни якої спливають 19 листопада. Україна сподівається на підтримку FАО з цього питання. Це надзвичайно актуально і для України, і для країн, де є проблеми з продовольчою безпекою”, – додала Свириденко.

Своєю чергою, заступник Генерального директора FАО Лоран Тома підкреслив, що після початку широкомасштабних бойових дій FАО розширила свою діяльність в Україні для підтримки сільгоспвиробництва та продовольчих систем з метою захисту постраждалих від війни домогосподарств та громад.

  “Ця угода дозволяє розширити співпрацю в країні, підвищити сільськогосподарський потенціал України та захистити продовольчу безпеку кожного вразливого українця”, – зазначив він.

Довідка: ФАО працює в Україні з 2003 року, і починаючи з 2015 року її діяльність була зосереджена на проєктах з надання екстреної допомоги та розвитку.

Після початку війни Організація розробила та оновила свій План швидкого реагування та закликає виділити 115,4 мільйона доларів США для надання підтримки майже 980 000 дрібним фермерам та середнім виробникам до кінця грудня 2022 року.

Нагадаємо, станом на середину серпня ФАО надала кошти на допомогу для 80 тис. осіб в 13 регіонах України.

Створення офісу ФАО в Україні дозволить підняти співробітництво на значно вищий рівень. Це стосується програм підтримки сільгоспвиробника і надання гуманітарної допомоги українцям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Перспектива роботи, на яку розраховує міністерство – це сприяння українському експорту та створення експортоорієнтованої економіки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також