Новини / Політика     25 серпня 2023 09:07

Угорщина наполягатиме на продовженні заборони на експорт українського зерна після 15 вересня


Угорщина хоче, щоб заборона ЄС на внутрішні продажі українського зерна була продовжена у п’яти країнах-членах ЄС, що межують з Україною.

Про це заявив глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергелі Гуляш, повідомляє Reuters.

“Угорщина попросить ЄС продовжити заборону з 16 вересня”, – сказав Гуляш, додавши, що Угорщина готова знову запровадити національну заборону на імпорт, якщо ЄС не продовжить цей захід.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Єврокомісія у травні дозволила Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині заборонити внутрішні продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника, одночасно дозволивши транзит таких вантажів на експорт до інших країн. Термін дії цієї заборони спливає 15 вересня.

Польща заявила, що не скасує заборони, навіть якщо ЄС не погодиться на її продовження.

До вжиття цього заходу ЄС країни Центральної Європи запровадили односторонні заборони на імпорт після різкого зростання експорту українського зерна до цих п’яти держав у 2022 році та на початку 2023 року.

Чинна угода ЄС закінчується наступного місяця, і країни Центральної Європи хочуть, щоб вона була продовжена щонайменше до кінця року.

Нагадаємо, Державний секретар Міністерства сільського господарства Жолт Фельдман заявив, що Угорщина попросила Євросоюз продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п’яти країн Східної Європи щонайменше до кінця 2023 року.

Як Єврокомісія підтримує країни ЄС

Як відомо, Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заборона Угорщини на імпорт з України основних зернових і сільгосппродуктів включає загалом 25 продуктів, найбільш важливими з яких є зернові, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, олія, мед та деякі м’ясні продукти.

Читайте також: Єврокомісія може повернути квоти на імпорт яєць, м`яса і заморожених фруктів з України

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також