Новини / Політика     01 червня 2023 09:09

Угорщина просить Євросоюз продовжити обмеження на український імпорт до кінця року


Державний секретар Міністерства сільського господарства Жолт Фельдман заявив, що Угорщина попросила Євросоюз продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п’яти країн Східної Європи щонайменше до кінця 2023 року.

Про це повідомляє Reuters.

Фельдман також додав, що Будапешт звернувся до Брюсселя з проханням надати фінансову підтримку місцевим фермерам, щоб полегшити транспортування запасів зерна, які застрягли у внутрішніх сховищах до цьогорічного врожаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми зацікавлені в тому, щоб збір врожаю в Угорщині був безпечно завершений, а угорські фермери могли продавати свою продукцію”, — сказав він після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі у вівторок ввечері.

Як Єврокомісія підтримує країни ЄС

Нагадаємо, Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заборона Угорщини на імпорт з України основних зернових і сільгосппродуктів включає загалом 25 продуктів, найбільш важливими з яких є зернові, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, олія, мед та деякі м’ясні продукти.

Читайте також: Єврокомісія може повернути квоти на імпорт яєць, м`яса і заморожених фруктів з України

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також