Новини    18 квітня 2023 20:01

У Запоріжжі крафтярі виготовляють унікальні рослинні олії за старовинною технологією

Експерти наголошують, що стародавній метод віджиму дозволяє зберігати всі найкорисніші властивості насіння та горіхів.

Запорізька компанія Divo Maslo відтискає на дубовому пресі унікальну крафтову олію – гарбузову, соняшникову, кунжутну, гірчичну, з розторопші, волоського горіха, рижію, льону та іншої нішевої сировини, передає newfood.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Засновники Максим та Олена Линники, котрі власноруч створили преси, зауважують, що на це знадобилося чимало інвестицій та ще більше – зусиль.

Компанія виготовляє крафтову олію протягом трьох років. Зараз в асортименті 14 унікальних позицій. Є навіть кокосова олія та мигдальна. Крафтярі використовують виключно холодний віджим. Олія на жодному етапі не нагрівається, виключений будь-який контакт з металом. А всі етапи створення продукту відкрито транслюють в соціальних мережах.

Експерти наголошують, що стародавній метод віджиму дозволяє зберігати всі найкорисніші властивості насіння та горіхів.

Так, за словами Линника, все почалось із шаленого імпульсу його тоді майбутньої дружини: “Це треба зробити!”. Бізнес стартували, маючи новонародженого сина та орендоване житло.

У процесі розвитку власної справи довелося здобути багато суміжних знань – від бухгалтерського обліку до маркетингу та СММ, кажуть власники компанії. Дизайн майбутніх пляшечок теж розробляли самостійно. Пізніше купили автоматичний прес та орендували окреме виробниче приміщення.

Нагадаємо, Beermaster Brewery має намір зварити Ukrainian Golden Ale спільно з британською пивоварнею Neptun. Це пиво пивовари присвятять Євробаченню, розповів шеф-бровар крафтової пивоварні Beermaster Brewery Віктор Ващук.

Компанія Carrefour Polska оголосила, що випустила асортимент овочевого пива, який, за її словами, є першим у своєму роді в країні.

Пивоварня Hot House Brewing at Barone Gardens першою в Нью-Йорку розпочала вирощувати хміль у власній теплиці, з потенціалом 3-4 врожаї на рік. Завдяки комбінації тепличного та придбаного на ринку хмелю, тут виготовлятимуть оригінальні сорти пива.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...