Новини / Логістика     04 вересня 2022 18:13

У вересні ЦТЛ додатково виставить на аукціони 600 зерновозів

Середньозважена ставка на цих аукціонах з початкової у 2417 грн/добу зросла до 6658 грн/добу.

Філія “Центр транспортної логістики” АТ “Укрзалізниця” виставить на аукціони у системі Прозорро.Продажі з розподілу зерновозів додатково 600 вагонів. Про це йшлося під час онлайн-наради із представниками аграрного ринку 1 вересня, передає Rail.insider.

Вже реалізовано всі вагоновідправки у зерновозах у вересні. Зокрема, 31 серпня УЗ розіграла подачу зерновозів у третій декаді вересня. Щодоби пропонувалося 310 вагонів у маршрутних і повагонних відправках.

Середньозважена ставка на цих аукціонах з початкової у 2417 грн/добу зросла до 6658 грн/добу.

Читайте також: Як уникнути проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі – експерт

Водночас в УЗ планують незабаром виставити на торги ще 600 вагонів (повагонні відправки по 10 і 20 зерновозів, загалом 30 вагонів на добу). Подача рухомого складу здійснюватиметься у другій та третій декаді вересня.

Також пропонується перевозити агропродукцію у цементовозах та мінераловозах. Ставки на них у вересні становлять 1707 грн/добу.

Нагадаємо, у липні Укрзалізниця провела чергові аукціони з розподілу зерновозів, що прямуватимуть на експорт. Максимальна ставка на торгах сягнула 20,5 тис. грн/добу.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також