Новини / Логістика     10 липня 2022 18:04

Ставки на перевезення у зерновозах за кордон злетіли до рекордних 20,5 тис. грн

Під час торгів на вагоновідправки по Україні ставки становили 2167—2730 грн/добу.

Укрзалізниця провела чергові аукціони з розподілу зерновозів, що прямуватимуть на експорт. Максимальна ставка на торгах сягнула 20,5 тис. грн/добу, передає Rail.insider.

Цього тижня Укрзалізниця провела голландські (на зниження вартості) та англійські аукціони щодо права користування зерновозами філії “Центр транспортної логістики”.

На голландські аукціони, що відбулися 4 липня, виставлялися відправки по Одеській залізниці до станції Ізмаїл. З 250 вагонів вдалося реалізувати 60. Середня ставка — 1235,19 грн/добу.

Ще одні голландські аукціони провели 6 липня. На них продали 110 вагоновідправок із 450 за середньої ставки 1213,52 грн/добу. Того ж дня відбувалися англійські аукціони. На них пропонувалися внутрішні перевезення та відправки до третіх країн. Під час торгів на вагоновідправки по Україні ставки становили 2167—2730 грн/добу.

Натомість на експорт виставили п’ять лотів по 28 вагонів із навантаженням у період з 16 по 20 липня. Пропонувалися лоти не лише з перестановкою візків, а й із передачею по колії 1520 мм. Ставки на цих торгах стали рекордними.

Читайте також: Як уникнути проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі – експерт

“За стартової ціни 2167 грн/добу стосовно пропозицій вагоновідправок із перестановкою вартість сягнула 11,5—12 тис. грн (з початку проведення таких аукціонів максимальна ставка становила 7,4 тис. грн/добу). Водночас один із лотів щодо відправлення у зерновозах з передачею по колії 1520 мм розіграли за ставкою 15 тис. грн, а за інший переможець має сплатити 20,5 тис. грн/добу”, — зазначили у профільному виданні.

На думку заступника директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерія Ткачова, таке зростання ставок не є нормальним. Також він висловив сподівання, що наступного місяця ситуація вирівняється. Адже 1 серпня набере чинності новий договір щодо перевезення вантажів залізницею, у межах якого буде враховуватися не нормативна швидкість доставки, як зараз, а фактична за попередній місяць

Нагадаємо, після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також