Новини / Думки     18 лютого 2023 12:09

У Мінагрополітики підрахували, як вплинула енергетична криза на виробників продуктів


Енергетична криза суттєво не вплинула на виробництво продуктів харчування в Україні. Малі та середні виробники вистояли – з жовтня минулого року виробництво зменшилось на 2%.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час телемарафону.

“Енергетика може впливати на ціноутворення загалом. Щодо м’ясної та молочної продукції, то в структурі собівартості – це не більше 5-10%, залежно від типу продукції. Наразі критичного впливу енергетичної кризи на виробництво не передбачається”, – сказав він.

Завдяки адаптивності виробників ситуація стабілізується. Тому, за словами Висоцького, різких коливань цін не передбачається.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, на тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на 3-5 відсотків. Таке подорожчання очікуються, якщо ситуація буде такою, як зараз.

Українська молочна продукція може подорожчати на 10−15% через зростання вартості сировини та підвищення тарифів на електроенергію.

Читайте також: В Україні прогнозують здорожчання продуктів борщового набору

Оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року.

Найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також