Новини / Фінанси     01 лютого 2023 12:12

В Україні прогнозують здорожчання продуктів борщового набору


В Україні через війну з РФ є перспективи підвищення цін на овочі, які входять до борщового набору.

Таку можливість не виключають аналітики у проєкті “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, пише видання AgroTimes.

Експерти зазначили, що ціни на борщовий набір можуть підвищитися, особливо в сегменті цибулі, де спостерігається брак пропозиції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Що стосується овочів борщового набору, перспективи подальшого зростання цін практично по усіх позиціях досить вірогідні. Якщо з обсягами картоплі у місцевих виробників наразі суттєвих проблем немає, то по усім іншим позиціям, особливо у сегменті цибулі, проблеми з пропозицією можуть виникнути вже найближчим часом”, – зазначили вони.

Також аналітики зафіксували цього тижня зменшення пропозиції цибулі як з місцевих господарств, так й імпортної, що спричинило зростання цін. Підвищувалися ціни і на моркву. В першу чергу, зросли мінімальні межі раніше установленого діапазону, саме через розпродаж фермерами продукції середньої та низької якості.

Нагадаємо, в Україні за 11 місяців повномасштабної війни вартість борщу зросла на 21,22%. Всі інгредієнти борщу суттєво змінили ціну, а найбільше зросла вартість м’яса – на 63,67%.

Нагадаємо, 1 липня на п’ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент “Культура приготування українського борщу” включили до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони.

Фахівці підрахували вартість бренду “український борщ”. Українська смакота коштує приблизно 500 мільйонів гривень на рік.

У Дніпропетровській області, селі Маломиколаївка почали заготовляти суху суміш для миттєвого приготування борщу для потреб Збройних Сил України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!