Новини / Трейдинг     08 грудня 2022 13:13

Мінагрополітики прогнозує зростання цін на продукти через проблеми з електроенергією


Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на 3-5 відсотків. Таке подорожчання очікуються, якщо ситуація буде такою, як зараз.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики Тараса Висоцького в ефірі телемарафону.

Частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. Все залежить від того, яка надалі буде частота відключень і, відповідно, від потреб використання альтернативних джерел, які є дорожчими. Якщо ситуація буде поточною, з прогнозованим плановим відключенням, то суттєвого здорожчання не передбачається. Будуть незначні коригування, на кілька відсотків, але не більше”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, чиновник додав, що багато альтернативних джерел, тобто генераторів, вже в дорозі до України. Вони замовлені за кошти підприємств, а також профінансовані міжнародними партнерами. Доставка очікується найближчим часом.

Висоцький заявив, що для базового продуктового кошика відключення електроенергії фізичних загроз не спричиняє. За його словами, в Україні вирощують значно більше зернових, олійних культур і продуктів їх переробки, аніж потрібно для внутрішнього споживання. Значна частина цієї продукції завжди відправляється на експорт, але за необхідності вона буде спрямована не на експорт, а на внутрішній ринок.

Читайте також: Світові ціни на продовольство впали до рівня 2021 року

Нагадаємо, аналітики проаналізували, як за рік змінилася ціна на популярні складники новорічних корпоративних подарунків. Алкогольна продукція в Україні в річному еквіваленті подорожчала в середньому на 49%, а популярні кондитерські смаколики — на 40%.

Попри війну, сировари розраховують на збільшення продажів своєї продукції у грудні та планують підняти ціни, вважаючи, що українці навіть в таких умовах будуть святкувати новорічні та різдвяні свята.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також