Новини / Аналітика     18 листопада 2022 13:14

Молочні продукти в Україні можуть подорожчати на 15%


Українська молочна продукція може подорожчати на 10−15% через зростання вартості сировини та підвищення тарифів на електроенергію.

Про це розповіли у Спілці молочних підприємств України.

За даними Спілки молочних підприємств, закупівельні ціни на молочну сировину підвищились на третину. Це неминуче призведе до подорожчання готової продукції на полицях супермаркетів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Виробники молока намагаються підняти ціну майже до європейського рівня. Але молокопереробні підприємства України не можуть платити так, як платить польський чи голландський молокозавод, який працює в нормальних умовах, де немає війни, де європейські держави дотують підприємства”, — розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур.

За його словами, регулярні відключення електроенергії також приносять збитки молокозаводам. Підприємства не можуть довго зберігати молоко без світла, тому змушені зупинятися та навіть виливати його.

“Подібна тактика може призвести до скорочення поголів’я. Що стосується генераторів, то вони, не в змозі забезпечити охолодження всієї лінії виробництва”, — зауважив Арсен Дідур.

За останніми даними, українське поголів’я виробляє близько 7 млн т молока, тоді як потреби молочної галузі становлять 10 млн т. Скорочення поголів’я може призвести до ще більшого дефіциту.

Читайте також: в Україні зростає виробництво молока А2.

Нагадаємо, в другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідну тенденцію. Підтримку вартості створювали попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока. Надалі також очікується зростання цін на молоко.

Через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також