Новини    14 листопада 2023 13:47

У Колумбії ухвалили «закон про нездорову їжу»: для чого


Колумбія ухвалила новий закон про “нездорову їжу”, ввівши податки на ультраоброблені продукти. Країна намагається боротися зі шкідливою їжею задля здоров’я нації.

Як пише The Guardian, цей закон схвалили активісти й експерти в галузі охорони здоровʼя. Він стосується ультраоброблених продуктів, які повністю виготовляють з речовин, виділених з інших продуктів або синтезованих у лабораторіях. Під час приготування вони проходять промислові методи перероблювання з додаванням емульгаторів, загусників, штучних ароматизаторів тощо.

Спершу податок встановлять на 10%, наступного року зросте до 15% і досягне 20% у 2025 році. Його поширять на вже готові до споживання промислові ультраоброблені продукти та продукти, які містять багато солі та насичені жири. Наприклад, такими є шоколад і чіпси. Винятком стануть ковбаси.

Через багато натрію у раціоні колумбійців щороку майже чверть смертей пов’язані зі збільшенням серцево-судинних захворювань. У середньому житель Колумбії споживає 12 грамів солі на день, що найвищим показником у Латинській Америці та одним із найвищих у світі.

У країні майже третина дорослих мають високий артеріальний тиск, а також поширені ожиріння і діабет.

Нагадаємо, компанія Pepsi створила приправу до фастфуду з колою, щоб підкріпити позиціювання свого напою як ідеального для поєднання з хот-догом. Pepsi Colachup (колачуп, що є поєднанням слів кола і кетчуп) був розроблений спільно з відділом бізнес-консультацій Кулінарного інституту Америки.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...