Новини / Овочівництво     28 квітня 2022 15:14

У 2022 році Україна ризикує залишитися без власних овочів

Вирощування низки овочів, зокрема — помідорів, баклажанів, перцю, зосереджено на півдні України, значна частина якого залишається під контролем російських військових.

У 2022 році Україна може зіткнутися з дефіцитом овочів. За інформацією проєкту “Сади Перемоги”, через розв’язану Росією війну Україна недоотримає 71% врожаю баклажанів, 68% помідорів, 58% перцю, 46% цибулі, 45% огірків, 39% кабачків, 38% моркви, 38% часнику, 36% картоплі, 35% буряку та 32% капусти, повідомляє Фокус.

Відповідний розрахунок спирається на ситуацію станом на кінець березня 2022 року. І хоча пізніше ворог відступив з Київської, Чернігівської та Сумської областей, навряд чи справи покращилася кардинально, адже на звільненій території поля потребують розмінування.

Окрім цього, вирощування низки овочів, зокрема — помідорів, баклажанів, перцю, зосереджено на півдні України, значна частина якого залишається під контролем військових рф.

Ціни на овочі в Україні злетіли одразу після початку війни. За даними Держстату, у березні 2022 року проти грудня 2021 року картопля подорожчала на 33,6% до 11,7 грн/кг, цибуля — на 60,6% до 19,4 грн/кг, буряк — на 64,2% до 21,9 грн/кг, а морква та капуста білокачанна зросли в ціні вдвічі, до 20 грн/кг і 23,3 грн/кг відповідно. Також помітно подорожчали помідори. Тільки у квітні томати подорожчали на 53,2%, в березні було подорожчання на 8,3%. Станом на 17 квітня середня ціна звичайних червоних помідорів складає 80,2 грн/кг, рожевих — 157,2 грн/кг.

За словами завідувачки відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ “Інститут аграрної економіки” Інни Сало, головним чинником подорожчання овочів є збільшення витрат виробників на енергоносії, транспорт, комунальні послуги, електроенергію та ін. Через війну з росією до кінця травня очікується підвищення споживчих цін ще на 25−30% залежно від виду овочів.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Російські військові на Херсонщині забирають овочі у місцевих фермерів та постачають до тимчасово окупованого Криму.

Раніше Landlord повідомляв, що швейцарська компанія має намір запустити експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” в Україні.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також