Новини / Логістика     09 листопада 2023 19:39

Тимчасовий коридор: рух суден продовжується як на вихід, так і на вхід до портів Великої Одеси

Сили оборони роблять все можливе, щоб протистояти атакам країни-агресора на портову інфраструктуру

Станом на сьогодні шість суден з 231 тис. тонн агропродукції на борту вийшли з портів Великої Одеси та рухаються у напрямку Босфору. Натомість ще п’ять суден очікують на захід до портів під завантаження. Рух коридором не припинявся попри систематичні атаки росії на портову інфраструктуру, повідомляє пресслужба Міністерства відновлення України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З 8 серпня 2023 року 91 судно експортувало 3,3 млн тонн агро- та метало- продукції, 116 суден зайшли під завантаження до портів Одеса, Чорноморськ та Південний.

Сили оборони роблять все можливе, щоб протистояти атакам країни-агресора на портову інфраструктуру. Світ вже зрозумів, що для країни-агресора не існує принципів міжнародного права і ми вдячні партнерам за підтримку засобами ППО, — зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, раніше глава британського уряду Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також