Новини / Політика     10 вересня 2023 20:04

Глава британського уряду: рф знищила третину експортних можливостей України ударами по портах

Британські військові здійснюють розвідувальні польоти для спостереження за діяльністю рф в Чорному морі. Ці дії спрямовані на те, щоб "утримати рф від ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно".

Велика Британія планує провести саміт для країн, які постраждали від зростання цін на харчові продукти через війну рф проти України, заявив прем’єр-міністр Ріші Сунак, пише Bloomberg.

Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

Після того як рф вийшла із зернової угоди, вона здійснила атаки безпілотників, пошкодивши складські та промислові об’єкти, а також аграрне обладнання. Окупанти націлились на річкові порти, які є основною альтернативою експортних чорноморських шляхів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

Речник прем’єра Макс Блейн наголосив, що Ріші Сунак “використає будь-яку можливість, щоб сказати російському міністру закордонних справ лаврову в очі про критичну шкоду”, яку завдає їхня незаконна війна як Україні, так і усьому світу.

Захід, запланований на 20 листопада, об’єднає представників уряду, благодійних організацій і бізнесу, щоб “допомогти вразливим людям і економіці”, які постраждали від зростання цін на продовольство.

Знову путін не показує свого обличчя на G20. Він є архітектором власного дипломатичного вигнання, ізолював себе у своєму президентському палаці та блокував критику та реальність, – наголосив Сунак.

Офіс Сунака також підтвердив, що британські військові здійснюють розвідувальні польоти для спостереження за діяльністю рф в Чорному морі. Ці дії спрямовані на те, щоб “утримати рф від ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також