Новини / Рослинництво     14 квітня 2023 10:07

Цьогоріч в Україні планується зрошувати 147 тисяч гектарів сільгоспугідь


Загальна площа підготовки земель, що планується зрошувати цьогоріч в Україні, становить 147 тис. га.

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Станом на початок квітня підготовка до поливного сезону здійснюється 7 організаціями, що належать до сфери управління Держрибагентства (в Одеській області – 5, Миколаївській – 1 та Запорізькій – 1).

На зрошувальних системах підготовлено 340 км трубопроводів, 309 км каналів, 131 насосну станцію. Також відремонтовано 448 насосних агрегатів та 330 гідротехнічних споруд.

“В Одеській області вже здійснено подачу води на зрошення на площі понад 1200 га. Крім того, на деокупованій території у Бериславському районі Херсонщини триває підготовка до зрошувального сезону Лиманецької зрошувальної системи загальною площею близько 1,5 тис. га – ремонтуються канали та трубопроводи, готуються до роботи насосні станції, розпочато роботу щодо укладання договорів із сільгоспвиробниками та енергопостачальниками”, – сказав перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства Тарас Кот.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він також зазначив, що для забезпечення належного електропостачання зрошувальних насосних станцій Держрибагентство звернулося з відповідними зверненнями до обласних військових адміністрацій та енергопостачальних організацій.

“Реформа меліорації триває. Працюємо, щоб ефективно реалізувати її”, –  додав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав проєкт Закону щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності (реєстр. № 7577 від 21.07.2022) та рекомендував Верховній Раді України прийняти його за основу.

Читайте також: Україна мусить подвоїти площі під зрошення – Сольський

Його мета – забезпечити розвиток меліорації, відновлення та модернізацію меліоративних об’єктів та будівництво нових, запровадити ефективну модель управління меліоративною інфраструктурою державної власності через залучення водокористувачів; зменшити собівартість поливу та осушення земельних ділянок; мінімізувати ризики припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону. Це все має призвести до зменшення витрат держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що 200 млн грн виділено на відновлення системи зрошення на контрольованій території України.

28 вересня 2022 року за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО відбувся Меліоративний форум “Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України” спільно з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Міністерством аграрної політики та продовольства України, який відвідало понад 500 учасників онлайн, серед яких агровиробники, представники громад та водокористувачі.

Кабінет міністрів визначив механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи помпових станцій, які використовуються для зрошення земель.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також