Новини / Фінанси     15 липня 2023 09:01

Ціни на алкоголь в Україні можуть зрости на 10-70%


Кабінет міністрів України може підняти мінімальні ціни на алкоголь – відповідну постанову на суспільне обговорення винесло Міністерство економіки.

В обґрунтуванні запропонованого підвищення цін від Мінекономіки зазначено, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування, особливо зважаючи на зміни в соціально-економічній і податковій сферах, як от зростання витратної складової цін – вартості сировина, комплектуючих, енергоносіїв, витрат на оплату праці тощо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Таким чином мінімальні роздрібні ціни пропонують підняти:

  • на горілку та лікеро-горілчані вироби – на 13%;
  • віскі, ром та джин – 25%;
  • коньяк (бренді) – 11-12%;
  • звичайні вина – на 62%,
  • ігристі вина – на 28%,
  • сидр, пері, вермути, інші зброджені напої з міцністю до 22% – на 61-71%.

Таким чином ціна на пляшку горілки 0,5 літра зросте приблизно з 89 грн до 101 гривні.

Зазначимо, що востаннє мінімальні ціни на алкоголь уряд збільшував у 2018 році, за винятком ігристих вин, ціну на які підіймали у 2021 році.

В Мінфіні очікують, що підняття мінімальних цін на алкоголь збільшить надходження до державного та місцевого бюджетів на суму близько 500 млн гривень та зменшить кількість смертей через вживання алкоголю.

Нагадаємо, Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості “Укрвинпром” звернулася до прем’єр-міністра України з пропозицією встановити спеціальні мита в розмірі 50% на готову виноробну продукцію походженням з Грузії та Вірменії у відповідь на їх лояльне ставлення до країни-агресора.

“Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі