Новини / Трейдинг     08 січня 2020 15:18

До 2026 року українські винороби використовуватимуть назви шампанське і коньяк

"Укрвинпром" повідомив, що вітчизняні винороби вироблятимуть та експортуватимуть "коньяк України" і "шампанське України" до 1 січня 2026 року.

Про це детально на офіційній сторінці Української корпорації з виноградарства та виноробної промисловості “Укрвинпром” у Фейсбуці. Як йдеться в заяві, використання цих термінів дозволено в межах чинних правових норм, оскільки діє 10-річний перехідний період, визначений Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. 

Читайте: Шато, лабораторії та плантації: українські винороби поїхали в Німеччину за новим досвідом

“Виноградно-виноробна галузь працює в умовах перехідного періоду, що визначено ст.208 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом стосовно використання географічних зазначень ЄС для позначення подібних продуктів, які походять з України”, пише “Укрвинпром”. На час підписання Угоди було передбачено десятирічний перехідний період, зокрема для назв “шампанське” та “коньяк”.

Корпорація виноробів вказує, що під час підписання Угоди не врахували компенсацію для українських виробників, коли вони використовують географічні назви країн Європи у назвах своєї продукції. Зміна назв може негативно позначитися на продажах. Відповідно, це стане додатковим навантаженням на підприємства виноробної галузі.

Тож своєю заявою “Укрвинпром” спростовує, що використання назв “коньяк” і “шампанське” суперечить законодавству: “Торгово-промислова палата України наприкінці 2019 року повідомляла, що припиняє видавати сертифікати на напої під назвами коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес у зв’язку із закінченням терміну перехідного періоду після підписання Угоди про Зону вільної торгівлі. Пізніше цю новину з сайту ТПП було вилучено”. Враховуючи таку аргументацію, використання традиційних назв залишається в межах правового поля. “Попри взяті на себе зобов’язання відмовитися від низки географічних назв ЄС, зокрема “коньяк” та “шампанське”, ми маємо право використовувати назви до кінця 2025 року”, – вказав Володимир Кучеренко, генеральний директор “Укрвинпрому”.

Landlord раніше повідомляв про те, як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також