Новини / Логістика     09 березня 2023 19:34

Темпи експорту зерна автомобільним транспортом продовжують зростати

Через підвищення попиту ставки перевезення в напрямку Європи укріпилися в середньому на 5-10€/т.

Експорт автомобільним транспортом в напрямку Європи зростає. За перший тиждень березня загальний експорт автомобілями склав 158 тис. т. Найбільшу частку експорту займають зернові, олійні та олія, повідомили аналітики Spike Brokers.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За цей же період у лютому автомобілями експортували 147 тис. т, а в січні —  77 тис. т.

Основний автомобільний експорт відбувається через пункти пропуску “Порубне – Сірет”, “Ягодин – Дорогуск”, “Чоп – Захонь”, “Рава-Руська – Хребенне”, “Краківець – Корчова”, — підсумували в повідомленні.

Через підвищення попиту ставки перевезення в напрямку Європи укріпилися в середньому на 5-10€/т.

Ринкові ставки транспортування авто:

  • Львівська обл. – сх. Німеччина — 75-85€/т.
  • Львівська обл. – пн-сх. Італія — 115€/т.
  • Черкаська обл. – пн. Болгарія — 90€/т.

Нагадаємо, у список 30 лідерів українського експорту у лютому потрапило одразу декілька товарів сільськогосподарського призначення.

Ініціатива “українських полиць” у закордонних супермаркетах Ucare by FoodTech Shelf та Канадсько-Українська торгова палата CUCC стали партнерами.

План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Європейська Комісія прийняла регламенти (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Відтепер підприємцям для здійснення експорту потрібно виконувати фітосанітарні вимоги, визначені спеціальним додатком до відповідного регламенту.

У 2022 році Україна у 2022 році експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також