Новини / Технології     14 січня 2019 10:30

5-річка по-японськи. Кількість роботів на фермах подвоїться, а працівників на 30% поменшає

Для збільшення ефективності сільського господарства та скорочення витрат японські фермери активно вводять у виробничі процеси роботів та максимально технологізують процеси. Ріст ринку дронів, роботів та інших механізмів, що полегшують роботу японським аграріям, 2018-го зріс на 14% - до $133 млн. У наступні 5 років компанії очікують подвоєння об’єму виробництва технологічних товарів для сільськогосподарської промисловості.

Про це повідомляє Japan Times.

Науковці Утсуномійського університету в префектурі Точігі торік вивели на плантації робота, який може самостійно збирати полуницю, не пошкоджуючи при цьому рослину. «Працівника» розробники створили ще 2010-го, однак якісно запрацювала техніка лише 2018-го.

Робота обладнали спеціальними камерами, які здатні за кольором та розміром визначати зрілість полуниці. Робозбірник ягід, не торкаючись інших плодів, зриває спілі полуниці та складає їх до контейнера. Це дозволяє довше зберігати фрукти та продавати їх як вищий сорт.

Розробники планують ввести робота в повноцінну експлуатацію 2022 року.

«Застосування робота дозволить збільшити продажі продукції в 2,5 рази та скоротити кількість робочої сили на 30%», – пояснює Машару Кашівазакі, професор кафедри сільськогосподарського машинобудування.

ЧитайтеПерший у світі робот-збирач перцю. Захопливе відео від нідерландських дослідників

Інша ферма «Nakao» в префектурі Мі запровадила систему моніторингу, яка запобігає смертності серед корів перед народженням. Річ у тім, що деякі телята виростають дуже великими й тиснуть на легені та серце, тож часто тварини помирають перед пологами. Спеціальна система фіксує стан тварин і повідомляє про його погіршення.

Як раніше повідомляв Landlord, очікується, що у 2019-му агророботи будуть однією з ключових тенденцій у сільському господарстві світу, оскільки завдяки цьому економляться час та кошти на робочу силу, збільшуються ефективність і врожайність. Виробники роботів запевняють, що інвестиції в робототехніку можуть окупитися фермеру за рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також